Články - 12.12.2020 08:31

Robinhovi hrozí deväťročné väzenie za znásilnenie

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Bývalý brazílsky futbalový útočník Robinho má za sebou bohatú kariéru s účasťou na troch majstrovstvách sveta a na klubovej úrovni nastupoval za FC Santos, AC Miláno, Real Madrid aj Manchester City. Už nejaký ten rok však lieta v obrovskom probléme a stále reálnejšie mu hrozí deväťročný pobyt za mrežami. Ten mu už v roku 2017 vymeral súd v Taliansku a teraz má za sebou odvolacie konanie. Jeho výsledok je rovnaký a má tak poslednú šancu na dovolanie.

Pred siedmimi rokmi sa mal dopustiť skupinového znásilnenia 22-ročnej Albánky. V tom čase bol ešte hráčom milánskeho veľkoklubu a pri skutku bol s ďalšími piatimi mužmi. Súbežne s 36-ročným krídelníkom, ktorý do októbra nastupoval za svoj materský klub v Santose, prebieha aj pojednávanie s jeho hlavným komplicom. Okrem trestu majú dievčaťu vyplatiť odškodné vo výške 60 tisíc eur. Samotné väzenie však preňho je o poznanie väčším problémom.

V rokoch 2005 až 2017 bol vnímaný cez optiku mimoriadne technicky vybaveného futbalistu superhviezdy. Po pôsobení v popredných európskych ligách si na svoj športový dôchodok privyrobil v Číne a v Turecku. Posledný zápas za Basaksehir odohral v júli tohto kalendárneho roka.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora