Články - 15.12.2020 15:31

Nemci majú ďalší gól sezóny. Postaral sa oň extrenčan Bailey

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Možno si spomeniete na novembrový zásah Valentina Lazara z Mönchengladbachu, o ktorom sa ihneď začalo hovoriť ako o veľkom kandidátovi na Puskásovu cenu. Možno však neovládne ani len gólové ankety v nemeckej lige. Vážneho vyzývateľa pripravil Leon Bailey, 23-ročný jamajský krídelník, ktorý do leta 2015 nastupoval za AS Trenčín. Jeho Bayer Leverkusen na domácej pôde rozstrieľal Hoffenheim výsledkom 4:1 a Bailey sa postaral o prvé dva zásahy. Ten zo 4. minúty rozhodne stojí za osobitnú zmienku.

Pri rozohrávke rohu nakrátko pripravil šikovný signál s Lucasom Alariom, ktorým vyšachovali brániaceho hosťujúceho hráča a potom prišla parádna strela ku vzdialenejšej žrdi, do horného rohu brány. Skúsenému brankárovi Oliverovi Baumannovi nebolo nič platné, že v bundeslige patrí medzi tých vyšších. Na takúto usadenú strelu jednoducho reagovať nemohol a o nádeje na čisté konto tak prišiel už po 200 sekundách hry. Lopty sa navyše v jeho sieti kopili aj naďalej a popri štyroch zákrokoch bol zároveň štyrikrát prekonaný.

Bailey svojím tretím a štvrtým sezónnym gólom zabezpečil pre Leverkusen víťazstvo s poradovým číslom sedem a pomerne nečakane ide o priebežného bundesligového lídra. "Farmeceuti" nazbierali o jeden bod viac ako Bayern a Lipsko, ktorí sú dvomi najbližšími prenasledovateľmi. Dortmund zaostáva o šesť bodov a prehra so Stuttgartom navyše pripravila o miesto jeho trénera Luciena Favreho.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora