Články - 22.12.2020 08:01

Sklz roka! Parádne vyriešil prečíslenie štyroch proti jednému

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Obranným zákrokom sa zďaleka nedostáva toľko pozornosti a docenenia ako gólom. Napriek tomu sa vo francúzskej futbalovej lige o jednom píše a na svedomí ho má stopér Presnel Kimpembe, ktorý sa v zápase Lille - PSG ocitol ako posledný brániaci hráč v nepríjemnej situácii, sám proti štyrom útočiacim hráčom. Útok, ktorý zaváňal takmer istým gólom, však zvládol s neskutočnou bravúrou, keď súperov nevpustil anilen do vlastného pokutového územia. Zákrok je o to zaujímavejší, že bežala 79. minúta, v platnosti bolo skóre 0:0 a ľahko sa mohlo stať, že by Parížania utrpeli piatu sezónnu prehru.

Lille je priebežným lídrom súťaže a doma proti PSG odohralo vyrovnaný zápas. Hostia síce mali loptu výrazne dlhšie na svojich kopačkách, no gólové šance z toho neťažili. Priestor brány trafili len raz, kým priamočiare výpady LOSC preverili Keylora Navasa hneď trikrát. Najviac však zrejme mrzelo zahodenie opisovanej šance zo záveru stretnutia, ktorá nebola dovedená ani k zakončeniu. Po zbabranom rohovom kope sa hostia nevrátili včas a Burak Yilmaz mohol vysúvať spoluhráča po svojej ľavici aj pravici.

Kimpembe šiel do sklzu s maximálnym rizikom prepadnutia či červenej karty, no čisto trafil loptu, udržal ju pod svojou kontrolou a prihral spoluhráčovi. Fanúšikovia na sociálnych sieťach píšu o obrannom zákroku sezóny či dokonca sklzu, aký v histórii futbalu nemá obdobu. 25-ročný Francúz sa pri ňom navyše zranil, ide o problém so šľachou v kolene a absentovať môže dlhší čas. Doteraz pritom nastúpil vo väčšine zápasov parížskeho celku a počas šiestich kôl bol dokonca nositeľom kapitánskej pásky.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora