Články - 24.12.2020 15:54

Paríž SG rozdáva darčeky. Tréner Tuchel sa mu nepotešil

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita

Vedenie francúzskeho futbalového klubu Paríž Saint-Germain príhodne na 24. decembra načasovalo výmenu na trénerskom poste. Nepríjemný darček tak dostal nemecký tréner Thomas Tuchel, ktorého zverenci v stredu večer v najvyššej domácej súťaži zdolali Štrasburg hladko 4:0.

 Ani to však Nemcovi nezachránilo kožu, keďže PSG ako obhajca titulu figuruje v priebežnej tabuľke Ligue 1 až na treťom mieste s odstupom jedného bodu na Lyon a Lille. Tuchel tiež v sezóne 2020/2021 priviedol PSG už do osemfinále Ligy majstrov, v ktorej sa Parížania v minulom ročníku dostali až do finále. Očakávania sú však v klube pravdepodobne omnoho vyššie.

Vedenie PSG na klubovom webe informácie nepotvrdilo, ale vychýrené periodikum prinieslo až aj meno Tuchelovho nástupcu. Má ním byť Argentínčan Mauricio Pochettino, ktorý do novembra 2019 viedol londýnsky Tottenham Hotspur. Aktuálne 48-ročný Pochettino dobre pozná prostredie parížskeho tímu, keďže v ňom v rokoch 2001 až 2003 hrával.

Tuchel pracoval pre PSG od leta 2018, pod jeho taktovkou bohatý francúzsky klub získal viacero trofejí - dva ligové tituly, úspechy v domácom národnom pohári aj ligovom pohári aj francúzskom Superpohári. V Paríži mal zmluvu do leta 2021.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora