Články - 28.12.2020 11:34

Škrtel sa vážne zranil, problémy Basaksehiru pokračujú

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Sezónu plnú problémov zatiaľ prežíva turecký Basaksehir. Okrem vypadnutia v skupinovej fáze Champions League má za sebou biedne rozohranú sezónu, ktorá sa blíži ku svojej polovici. Nelichotivé 16. miesto nevylepšil ani v domácom zápase proti Kasimpase a v 51. minúte sa navyše vážne zranil slovenský stopér Martin Škrtel. Nešlo pritom o žiaden tvrdý súboj a k zemi sa zrútil pri snahe o rýchly návrat do defenzívy.

Tridsaťšesťročný bek chýbal v štyroch doterajších ligových zápasoch a počet vynechaných kôl sa pravdepodobne značne rozšíri. Okamžite po páde nasledovalo mohutné zvolanie od bolesti a gestá k lavičke, že nie je schopný pokračovať. Z trávnika bol vynesený na nosidlách a klub medzičasom už aktualizoval informácie o jeho zdravotnom stave. Má pretrhnutú šľachu na ľavej achillovke.

Pre majstra Turecka ide o rozšírenie zoznamu tohtosezónnych problémov. Zo štrnástich zápasov vyhral v Süper Lig zatiaľ len štyri a proti trápiacej sa Kasimpase rozhodne existovala možnosť na nápravu. Vyrovnanie v 92. minúte počas dlhej početnej prevahy však naznačuje, že zverenci Okana Buruka mohli byť do veľkej miery radi aj za bod.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora