Články - 29.12.2020 12:46

MLS vyhlásila najkrajší gól histórie. Uchádzali sa oň veľké mená

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Futbalová Major League Soccer sa hrá od roku 1996 a na jej trávnikoch sa premávali hráči ako Henry, Beckham, Drogba, Rooney či Ibrahimovic a viacerí sa predviedli množstvom krásnych gólov. Američania prostredníctvom sociálnych sietí zverejnili ten, ktorý je pre nich tým absolútnym top zásahom a na pomyselný trón vyšiel ikonický Švéd.

Zlatan Ibrahimovic hrával za Los Angeles Galaxy v rokoch 2018 až 2020 a sieť napol v tomto období 53krát. Držal si pritom skvelý priemer takmer gólu na zápas a vôbec prvý zaznamenal v marci 2018 v mestskom derby. Práve ten bol vyhlásený za najkrajší, aký v novodobej histórii na amerických trávnikoch padol. Keď sa dostal k lopte pri stredovej čiare, nerozpakoval sa a z prvej ju napálil ponad zle postaveného brankára.

Konkurentmi Zlatanovho halfvoleja boli napríklad krásne nožničky reprezentanta USA Briana Chinga spred štrnástich rokov, individuálne preštrikovanie sa v podaní Nigérijčana Obafemiho Martinsa aj Mexičana Carlosa Velu, pohotový volej legendárneho Landona Donovana alebo lišiacky lob Robbieho Keana.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora