Články - 29.12.2020 18:48

Najvernejší fanúšik spred ôsmich rokov oslavuje trofej v roli prezidenta

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Futbal občas píše veľmi pekné príbehy a jeden taký bol k videniu aj v Brazílii. Postaral sa oň treťoligový klub FC Santa Cruz do Sul, ktorý píše svoju históriu už viac ako sto rokov, no až do minulého týždňa nezískal žiadnu väčšiu trofej. Dlhé obdobie sucha si veľmi dobre pamätá Tiago Rech, oddaný fanúšik, ktorého fotografia v roku 2012 obletela médiá.

Favorizované Grémio totiž pred ôsmimi rokmi v zápase štátneho šampionátu oblasti Gauchó zdolalo jeho milovaný klub 4:1 a práve Tiago bol jediným fanúšikom hostí, ktorý ostal na Olympijskom štadióne. "Začiatok sna" nazvali médiá túto fotografiu s vedomím, ako príbeh pokračoval. Chlapík sa totiž dostal do štruktúr klubu a svojím nasadením a odhodlaním to dotiahol až do kresla prezidenta celku z regiónu Rio Grande do Sul. Pod jeho vedením mužstvo opanovalo Copa Federaçao Gaúcha de Futebol, čím do svojej vitríny získalo vôbec prvú trofej.

"Je to mimoriadne emotívne. Som prezidentom klubu v tretej lige, s ktorým sme vyhrali turnaj a budúci rok si zahráme Copa do Brasil. Santa Cruz je mojím životom, vzdal som sa preň mnohého a milujem ho," povedal Rech na tlačovej konferencii, tešiac sa z účasti v celobrazílskom Pohári, v konkurencii najslávnejších tímov v krajine. Pre tento tím sa tak stane prvý raz v histórii.

Cesta to bola náročná a komplikovaná. Rôznymi odkladmi, presunmi a zrušeniami sa o slovo niekoľkokrát prihlásila celosvetová pandémia, navyše väčšina duelov bola maximálne vyrovnaná. Cez semifinále prešiel výber z juhu Brazílie po výsledkoch 0:1, 1:0 a víťaznom penaltovom rozstrele. Niečo podobné si zopakoval aj vo finálovej konfrontácii, keď na domácej pôde vyhral 3:1, no vonku rovnakým pomerom prehral a o šampiónovi opäť rozhodovali penalty.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora