Články - 01.01.2021 19:57

Futbalista Bayernu priznal kurióznu fóbiu. Bojí sa hlavičkovať

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Niektoré posty vo futbale si nevyžadujú toľko kvality vo vzdušných súbojoch ako iné. Príkladom je krajný obranca alebo ofenzívny krídelník, akým je napríklad aj Kingsley Coman. Francúz nastupuje za Bayern Mníchov, mnohými vnímaný ako najlepší klub súčasnosti, no jeho pôsobenie na trávniku komplikuje jedna fóbia, pre tento šport veľmi netradičná. Má obavu z hlavičkovania, hoci s veľkým sebazaprením sa občas do vzduchu zavesí.

Kuriozitu vytiahol nemecký denník Bild, ktorý si za 24-ročným reprezentantom Francúzska napochodoval a na problém sa ho priamo spýtal. Ten nič neskrýval. Je to vraj pravdou a spoluhráči si ho na tréningoch preto pravidelne doberajú. So svojím strachom sa snaží pracovať a zbaviť sa ho, ale nie je to vôbec jednoduché. "Pri každej hlavičke zatváram oči, čo je vidieť aj na fotografiách. Je to jednoducho inštinkt alebo prirodzený reflex. Aj keď sa snažím nechať oči otvorené, v poslednej chvíli ich i tak zavriem," priznal médiám. S tým súvisí aj fakt, že pri hlavičkovaní nemá ideálny prehľad o dianí okolo seba. Preto radšej hrá nohou či hruďou.

Celkom paradoxne, svoj najslávnejší gól minulej sezóny a možno aj celého pôsobenia v Bavorsku, strelil hlavou. Padol v minulosezónnom finále Champions League proti PSG a zariadil tak víťazstvo 1:0. Práve v parížskom klube pritom s futbalom začínal, prežil v ňom profesionálny debut a opustil ho v júli 2014, kedy si to namieril do Juventusu. Z neho šiel do Mníchova najprv na hosťovanie a potom aj na trvalý prestup.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora