Články - 05.01.2021 14:59

Boca sľubuje titul pre Maradonu. V Copa Libertadores hrá semifinále

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Vrchol juhoamerickej futbalovej sezóny sa nezadržateľne blíži a šampióna Pohára osloboditeľov by sme mali spoznať v noci z 30. januára na 1. februára. V hre je brazílsko-argentínske kvarteto Santos, Palmeiras, River Plate a Boca Juniors, pričom najmä posledný menovaný hlási obrovské odhodlanie získať trofej, ukončiť tak dvanásťročné čakanie a v historickej tabuľke sa posunúť na delenú prvú priečku. Komu by trofej venovali, je zrejmé.

Copa Libertadores začal už v januári 2020 a za normálnych okolností by sme jeho víťaza poznali už koncom novembra. V marci však doň zasiahol koronavírus, až do septembra sa nehralo, a to ešte ostávalo dohrať skupinovú fázu s 32 účastníkmi. Boca Juniors prešla skupinou bez prehry, no v osemfinále a štvrťfinále sa už natrápila. Najprv pokorila brazílsky Internacional de Porto Alegre až na penalty a proti Racingu otáčala v odvete po prehre na pôde súpera.

Vpred ju ženie túžba uctiť si Diega Maradonu, ktorý v tesnom susedstve Buenos Aires hrával na začiatku svojej úspešnej kariéry a aj ju tu ukončil v roku 1997. Zomrel v novembri. Za ostatných päť rokov sa Boca dostala do semifinále štyrikrát a mnohí si možno spomenú na finále z roku 2018 proti River Plate, ktorého odveta bola pre masívne rozbroje fanúšikov vysťahovaná do španielskeho Madridu. Formát finále bol následne z dvojzápasu upravený na jeden duel na neutrálnej pôde. Minulý rok súťaž vyvrcholila na Estadio Monumental v Peru, tento rok sa tak stane na brazílskej Maracane.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora