Články - 05.01.2021 17:02

Al Sadd má citeľný Xaviho rukopis, strieľa tiki-taka góly

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Keď sa katarský Al Sadd v júli 2019 vložil do rúk totálne neskúseného trénera Xaviho, pustil sa do veľmi odvážneho a riskantného rozhodnutia. Legenda Barcelony však s ním dokázala pozbierať už štyri trofeje a verejnosť si navyše na hernom prejave všíma prvky z legendárnej barcelonskej generácie. Mužstvo s výrazným náskokom vedie domácu súťaž, strelilo 42 gólov v 12 zápasoch, čo je o pätnásť viac ako druhý najlepší tím tejto štatistiky. Navyše ide o zásahy pekné.

Internetom sa rozšírila najmä krásna kombinácia zo stretnutia s Al-Gharafou. Pri nej sa Xaviho zverenci s obrovskou ľahkosťou prekombinovali od svojho brankára až ku zakončujúcemu Baghdadovi Bounedjahovi. Alžírsky reprezentant je druhým najlepším strelcom tímu po Santim Cazorlovi. Skúsený Španiel funguje ako nezištná tvorivá súčiastka stredu poľa a Al Sadd je momentálne kvalitatívne inde ako zvyšok ligy.

Táto súhra zo záveru zápasu s Al-Gharafou bola pôvodne mávaná ako ofsajd, no arbiter si následne šiel situáciu skontrolovať video technológiou a zásah z 90. minúty na 4:1 platil. Predstaviť si namiesto Xaviho Guardiolu, Cazorlu nahradiť Fábregasom, Akrama Afifa Davidom Villom a ožila slávna éra Barcelony.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora