Články - 09.01.2021 19:33

Vyhrali takmer po roku. Zariadil to hetrikom mladý Američan

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Už sa zdalo, že sa futbalisti nemeckého Schalke 04 nebudú z ligového víťazstva radovať celý jeden rok. Zmeniť to však dokázal mladý americký útočník Matthew Hoppe v zápase 15. kola aktuálnej bundesligovej sezóny. Svojimi premiérovými gólmi v A-tíme výraznou mierou prispel k víťazstvu 4:0 nad Hoffenheimom a ukončil tak dlhotrvajúce trápenie.

Ani do dnešného súboja totiž Schalke nevstupovalo ako favorit. Aj najvernejší fanúšikovia počítali s ďalším neúspechom, no to odmietol mladý zakončovateľ Hoppe. V 42. minúte otvoril skóre stretnutia a nasledujúce dva góly pridal v druhom polčase. Za stavu 3:0 v 63. minúte bolo takmer rozhodnuté, pričom nečakané víťazstvo podčiarkol v závere zápasu Amine Harit.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa 433 (@433)

Víťazstvo 4:0 je v Bundeslige pre aktuálne predposledný tím tabuľky prvé od 17. januára minulého roka. Odvtedy tím z Gelsenkirchenu uspel len trikrát v nemeckom pohári, pričom v lige nevyhral v tridsiatich prípadoch. Po takmer ročnom trápení tak prišiel prvý ligový úspech, ktorý zariadil najmä americký útočník. Pre Hoppeho to boli vôbec prvé góly v A-tíme Schalke a stal sa tiež prvým Američanom s hetrikom v najvyššej nemeckej súťaži.