Články - 14.01.2021 19:16

Brazílske futbalistky utŕžili debakel od dorastencov Grémia

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Možností na prípravné zápasy momentálne veľa nie je a využívajú sa aj provizórne možnosti. Takú zvolila aj ženská futbalová reprezentácia Brazílie, ktorá odohrala prípravný zápas proti chlapčenskému výberu Grêmia do 16 rokov. Výsledok síce pri takýchto konfrontáciách nie je kľúčovým ukazovateľom, no rozdiel i tak prekvapil. Dvojnásobné medailistky zo svetového šampionátu padli rozdielom šiestich gólov.

Brazílčanky majú byť jedným z dvanástich družstiev, ktoré sa predstavia na olympijskom turnaji v Tokiu. Uskutočnenie tohto podujatia je síce stále otázne, no pokiaľ sa hrať bude, zverenkyne Pie Sundhageovej by boli viac ako sedem mesiacov bez zápasu. Preto vďačne prijímajú možnosti rozohrať sa a dorast dvojnásobného majstra Brazílie padol vhod. Hralo sa na dva 30-minútové polčasy a národný tím prehral 0:6.

Na trávniku bola aj Marta, považovaná za jednu z najlepších futbalistiek histórie, ktorá bola šesťkrát vyhlásená za svetovú futbalistku roka. Ani tá sa však proti výberu šestnásťročných talentov presadiť nedokázala. Z radov Grêmia v minulosti vyšlo množstvo svetových hviezd, napríklad formátu Ronaldinha, a jeho akadémia je považovaná za jednu z najlepších v krajine. Trénerka Sundhageová si konfrontáciu pochvaľovala, a to pre rýchlosť hry, ohodnotenie individualít a samozrejme aj rozohranie sa pred výzvami, ktoré v roku 2021 tím čakajú.