Články - 14.01.2021 17:55

Nemecký gigant bude po pätnástich rokoch chýbať v osemfinále pohára

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Futbalisti Bayernu Mníchov včera odohrali svoj zápas tretieho kola nemeckého pohára, ktorý je tiež známy pod názvom DFB Pokal. Líder Bundesligy cestoval na ihrisko Holsteinu Kiel, čo je tretí klub druhej najvyššej súťaže. Favorit stretnutia bol jasný, no napokon z toho bolo obrovské prekvapenie. Bayern sa po prvýkrát po pätnástich rokoch neprebojoval do osemfinále.

Dlho to však vyzeralo na zvládnutý súboj. Mníchovčania išli do vedenia už v štrnástej minúte, keď skóre otváral Serge Gnabry. Ešte do polčasu síce stihol vyrovnať domáci Fin Bartels, na čo však rýchlo po zmene strán reagoval Leroy Sané. Celý druhý polčas tak Bayern viedol 2:1 a všetko nasvedčovalo tomu, že si v pokoji vybojuje postup do osemfinále. Proti však bol Hauke Wahl, ktorý v piatej minúte nadstaveného času vyrovnal na 2:2 a vynútil tak pre svoj tím predĺženie. V ňom gól nepadol, a tak o osude stretnutia rozhodovali penalty. Jediným neúspešným strelcom sa stal v šiestej sérii Španiel Marc Roca a keďže Bartels vzápätí svoj pokus premenil, bolo rozhodnuté.

Druholigista tak oslavuje nečakaný a najmä senzačný postup cez najslávnejší nemecký klub. Bayern získal DFB Pokal už 20-krát, čo je najviac spomedzi všetkých tímov. Dlhodobo sa taktiež Mníchovčania dostávali v tejto súťaži pomerne ďaleko. Posledný neúspech zaznamenali ešte v sezóne 2006/07, keď v osemfinále stroskotali na Alemannii Aachen. Počas uplynulých pätnástich rokov tak Bayern ani raz nechýbal medzi šestnástkou najlepších. To sa ale v aktuálnej sezóne zmení zásluhou Holsteinu Kiel. Momentálne tretí tím druhej Bundesligy bojuje o postup medzi elitu. Má totiž rovnaký počet bodov ako druhý Bochum a na lídra z Hamburgu stráca jediný bod.