Články - 17.01.2021 20:07

Ronaldinho začína hudobnú kariéru. Prvý album vydá ešte tento rok

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Bývalý hviezdny brazílsky futbalista Ronaldinho má za sebou turbulentné obdobie. V apríli bol pustený z väzenia, zakrátko sa pasoval s koronavírusom a svoju pozornosť teraz hodlá obrátiť na hudbu. V rámci kalendárneho roka 2021 by rád vydal minimálne osem rapových pesničiek s videoklipmi, čo by už vychádzalo aj na debutový album štyridsaťročného Brazílčana. Prvý kúsok už je na svete. Ako inak, plno luxusu, dobrej nálady a polonahých žien.

Pod prvotinou "Rolê Aleatório" je okrem futbalistu podpísaná partia Tropa do Bruxo a ukáže sa aj niekoľko známych tvárí brazílskej hiphopovej scény. Samotný Ronaldinho príde na akciu v klipe približne v polovici. Odkedy žiaril na trávnikoch, značne zostarol, no fanúšik ho určite spozná. Pomôže aj niekoľko spoznávacích znamení, ako napríklad Kangol čapica. V tej sa rád a často objavuje na verejnosti.

Svoj kladný vzťah k hudbe prvý raz naznačil už v roku 2016. Pre paralympiádu v Riu bol zvolený za jedného z ambasádorov a podpísal sa pod povzbudivú hymnu pred brazílskych reprezentantov. O rok neskôr to vyskúšal na hudobnom trhu opäť piesňou Sozinho, ktorej názov možno preložiť ako "osamotený", a na konte má aj jednu politickú pieseň. V reakcii na ňu mu zhabali auto. Kým v predošlých prípadoch šlo len o ojedinelé výstrelky, tento raz je projekt ambicióznejší.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora