Články - 18.01.2021 16:21

Bayern sľubuje rýchly návrat do normálu. Minulý rok bol na tom horšie

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Mníchovský Bayern po suverénnom triumfe v dohrávanej časti Champions League vstupoval do nového ročníka ako najlepší tím kontinentu. Túto povesť však na trávniku úplne nenapĺňa. V šestnástich ligových zápasoch stratil nejaký ten bod až päťkrát a v stredu senzačne vypadol v šestnásťfinále domáceho Pohára proti druholigovému Kielu. Na strane druhej, v Bundeslige je naďalej na prvom mieste a na jeseň s prehľadom opanoval aj svoju skupinu Ligy majstrov. Stolička pod koučom sa preto výraznejšie netrasie a on sám je presvedčený o tom, že Mníchovčania sa v dohľadnej dobe vrátia do starých a presvedčivých koľají.

Aktuálny držiteľ treble na začiatku januára prehral s Mönchengladbachom 2:3, hoci viedol dvojgólovým rozdielom, a následne prišla ešte prehra s Kielom. Bastian Schweinsteiger či Oliver Kahn na výkony tímu nešetrili kritikou a tréner Hans-Dieter Flick tvrdí, že na to mali úplné právo. "Kľúčové je to, aby sme vyvíjali väčší tlak. Príliš sa sústredíme na loptu. Musíme tiež dávať pozor na to, čo sa deje okolo nás. Neustále meníme náš herný systém a prispôsobujeme ho podľa súpera, ktorému čelíme. Nehráme vytrvalo podľa jedného vzorca," povedal novinárom. Podľa neho je otázkou krátkeho času, kedy všetko do seba zapadne a z tímu sa stane opäť mašina na góly a víťazstvá.

Šestnáste kolo Bundesligy dalo Flickovi za pravdu a Bavori vyhrali nad Freiburgom 2:1. Výsledkovo to síce nebola práve dominancia, ale proti tímu zo stredu tabuľky mali výrazne navrch vo všetkých štatistických ukazovateľoch. Aktuálna situácia so štvorbodovým náskokom pritom rozhodne nie je zlá. Takto pred rokom bol Bayern tretí a práve štyri body strácal na vedúce Lipsko. Na začiatku februára však bol opäť na čele a presvedčivo dokráčal ku svojmu ôsmemu majstrovskému titulu po sebe. Aktuálna forma Leverkusenu, Lipska či Dortmundu navyše vôbec nenaznačuje, že by sa Bayern mal obávať nejakej masívnej ofenzívy z nižších priečok.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora