Články - 18.01.2021 18:33

Návrat ako z ríše snov. Na dva góly potreboval necelých 30 minút

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Nemecko mu zdá sa naozaj sedí. Srbský futbalový útočník Luka Jovič sa včera po návrate do Frankfurtu opäť predstavil na trávniku a dopadlo to nad očakávania. Dvoma gólmi rozhodol zápas a ukázal tak, že ich strieľať nezabudol.

Do hry sa dostal v 62. minúte, keď vystriedal obrancu Erika Durma. Domáci Eintracht v tom čase hral so Schalke 04 nerozhodne 1:1. Stačilo však len desať minút a staronová posila sa predviedla. Ukážková prihrávka Filipa Kostiča a ešte krajšie Jovičovo zakončenie znamenalo gól na 2:1. Aby toho nebolo málo, srbský zakončovateľ skóroval aj v samom závere stretnutia, keď pečatil výsledok na konečných 3:1.

Na dva presné zásahy tak potreboval necelú polhodinu, čo značí, že mu nemecká Bundesliga naozaj sedí. Pre porovnanie, dva góly strelil aj v drese Realu Madrid. V drese Bieleho baletu však odohral 32 zápasov. Svoje strelecké trápenie tak po návrate do Frankfurtu prelomil. Dres Eintrachtu si obliekol po 610 dňoch strávených v metropole Španielska.