Články - 20.01.2021 14:11

Boženík nútene pauzuje od októbra, za Feyenoord by opäť mohol nastúpiť už v stredu večer

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste

Slovenský futbalový reprezentant Róbert Boženík od októbra 2020 ešte neodohral ani jeden duel, dôvodom bola zlomenina v pravej nohe. V rozhovore pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ) však priznal, že s klubovými spoluhráčmi v holandskom Feyenoorde Rotterdam už zarezáva na tréningoch. Boženík verí, že už v stredu večer nastúpi v pohárovom zápase proti Heraclesu Almelo.

"Liečba šla podľa plánu. Hneď, keď som mohol, tak som začal chodiť do posilňovne, tam som strávil dva mesiace. V prvej fáze som posilňoval vrchnú časť tela, keďže nohu som mal v ortéze. Postupom času som ju začal tiež zapájať. Teraz už dva týždne trénujem naplno s mužstvom, čiže cítim sa dobre a zvládam plnú záťaž," informoval 21-ročný slovenský útočník.

Verí, že v pohári proti Heraclesu by už mohol byť trénerovi DickoviAdvocaatovi k dispozícii. "Dúfam, že by som mohol byť aspoň na súpiske a sedieť na lavičke. Ak sa podarí vybehnúť na pár minút na ihrisko, budem nesmierne rád. Budem vďačný za každú sekundu a minútu, ktorú budem môcť odohrať. Na celý zápas ešte nie som pripravený, ale na nejakú jeho časť už áno."

Od nasledujúcej sezóny bude mať Boženík vo Feyenoorde nového trénera, legendu Dicka Advocaata nahradí Arne Slot. "Určite to bude niečo nové. Tréner Slot patrí k mladšej generácii trénerov, jeho mužstvo sa prezentuje vysokým napádaním súpera a ofenzívnym futbalom. Teším sa určite na novú skúsenosť. Tréner Advocaat má za sebou úžasnú kariéru, je to vážená trénerská osobnosť. Vychoval a trénoval množstvo skvelých hráčov, dokázal toho veľa. Bolo by skvelé, keby sme sa s ním rozlúčili nejakým pekným úspechom či trofejou," pridal svoj pohľad terchovský rodák.

Feyenoord je v tabuľke holandskej ligy priebežne štvrtý. Na lídra súťaže Ajax Amsterdam stráca šesť bodov. "Ešte vždy je to rozdiel, ktorý sa dá dobehnúť. Jar bude dlhá a verím, že ešte prehovoríme do bojov o titul. Naň čakáme od sezóny 2016/2017. Verím, že nás v najbližšej dobe čaká veľké množstvo pekných zápasov,“ poznamenal Boženík.

Mladý útočník už odohral za seniorskú reprezentáciu SR 13 stretnutí a strelil v nich štyri góly. V Rotterdame je od januára 2020, prestúpil tam z MŠK Žilina. V desiatich súťažných dueloch za Feyenoord si pripísal tri presné zásahy, z toho bolo deväť zápasov a dva góly v najvyššej holandskej ligovej súťaži.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora