Články - 21.01.2021 18:54

Avízo o možnosti podpísať Costu dostal cez Whatsapp

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Diego Costa, bývalá futbalová hviezda Chelsea či Atlética Madrid, je od začiatku tohto kalendárneho roka bez zamestnávateľa. Preto sa intenzívne špekuluje, kam by mohol naturalizovaný Španiel prestúpiť a do úvahy pripadá napríklad aj Olympique Marseille. Tejto otázke viackrát čelil aj jeho tréner André Villas-Boas, no angažovanie 32-ročného strelca považuje za vylúčené. Napriek tomu sa za tým skrýva zaujímavý príbeh. O tejto možnosti ho informovala anonymná správa a z nedôveryhodného vtipu sa neskôr stali rokovania. Pre francúzskeho giganta však úspešný koniec nebude mať.

"Dostal som správu na WhatsAppe z neznámeho čísla s informáciou, že Diego Costa by chcel ísť do Marseille. Myslel som si, že je to vtip. Ide o jedného z najlepších útočníkov sveta, ale my hľadáme niečo iné. Toto si dovoliť nemôžeme," priznal 43-ročný Portugalčan, ktorý v minulosti koučoval aj Porto, Chelsea, Tottenham či Zenit. Medzičasom je už známe aj to, koho Olympique považuje za "niečo iné". V kontakte je s Akradiuszom Milikom, ktorému o šesť mesiacov končí kontrakt v Neapole.

Marseille je v priebežnej tabuľke na šiestej priečke a ofenzíva evidentne potrebuje posilniť. V porovnaní s poprednými tímami strelil o desať gólov menej, v porovnaní s PSG je dokonca rozdiel osemnásťgólový. V zostave by sme pritom našli osvedčené strelecké mená ako Dimitri Payet či Florian Thauvin. Z devätnástich duelov však bolo do víťazného konca dotiahnutých iba deväť.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora