Články - 24.01.2021 13:57

Beckham zamestnal kamaráta s nepresvedčivou trénerskou kariérou

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Bratia Nevillovci si pár rokov nazad získali veľa neprajníkov. Po konci aktívnej kariéry si vyskúšali pozíciu asistenta trénera na Old Trafford, anglickej mládežníckej alebo seniorskej reprezentácii a následne sa z pozície televíznych expertov často a ostro vyjadrovali na adresu viacerých koučov v najvyššej súťaži. Šancu naplniť slová skutkami im dala španielska Valencia, no zdržali sa len tri mesiace. Desať víťazstiev z 28 duelov sa ambicióznemu tímu veľmi málilo a spolupráca sa skončila. Mladšieho Phila Nevilla si teraz vyhliadol na lavičku svojho mužstva David Beckham a nestretlo sa to s veľkým pochopením súčasných odborníkov.

Dvojica nadviazala veľmi kamarátske vzťahy počas spoločného pôsobenia v Manchestri či v národnom tíme a spoločne s Ryanom Giggsom či Paulom Scholesom majú podiel vo štvrtoligovom Salforde City. Majiteľ Interu Miami by zrejme rád pomohol trénerskej kariére kamaráta. Pokiaľ však má nový klub Major League Soccer skutočné ambície, angažovaniu "z ľútosti" by sa mal vyhýbať. Historicky prvým trénerom tohto mužstva bol Diego Alonso, ktorého trénerské skúsenosti boli obmedzené výlučne na americký kontinent. Tešil sa však zo zisku mexického titulu a dvakrát vyhral severoamerickú Ligu majstrov. V MLS si Miami pod jeho taktovkou zabezpečilo účasť v osemfinále play-off, no tam mu vystavil ráznu stopku Nashville. Neville môže vniesť postrehy z európskeho futbalového prostredia, ale trénersky minimálne preverené a otestované.


Nashville sa vo svojej inauguračnej sezóne dostal medzi osem najlepších tímov ligy

David Beckham sa háji, že podpis tohto trénera nemá s kamarátstvom nič spoločné: "Vedieme tu seriózny futbalový tím. Najímame ľudí, o ktorých si myslíme, že pasujú do svojich funkcií. Philovi som vždy dôveroval a už ako na hráča som sa vedel spoľahnúť, že bude v pohybe a bude sa ponúkať po mojom boku. Nikdy som mu nedal loptu, pretože som sa považoval za lepšieho rozohrávača. Napriek tomu pokračoval vo svojej činnosti, pretože vedel, že je to prospešné pre tím. Takto sa bude správať aj ako tréner a líder," povedal novinárom. Neville naposledy pôsobil pri ženskej anglickej reprezentácii, s ktorou mal síce dobrý začiatok, ale v čase jeho odchodu opäť nebolo výsledkové obdobie dobré. Z ostatných 11 zápasov Angličanky vyhrali len tri.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora