Články - 26.01.2021 18:46

Gunnerom naveky! Prvé slová Özila v novom klube neboli najlojálnejšie

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Príchod do nového pôsobiska je zvyčajne spojený s ťahaním medových motúzikov popod nos nových priaznivcov. Inou cestou sa vydal nemecký futbalista Mesut Özil, ktorý sa na tri a pol roka upísal tureckému Fenerbahce. Viac pozornosti však venuje tímu, ktorý opustil, vyhral s ním tri FA Cupy a nastrieľal zaň 44 gólov. Bez ohľadu na aktuálne klubové farby, bude navždy podporovateľom Arsenalu a klub sa mu nezmazateľne zapísal do srdca.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Mesut Özil (@m10_official)

"Je pre mňa veľmi ťažké vystihnúť slovami lásku k tomuto klubu a fanúšikom. Ako by som mohol jednoducho jedným listov opísať osem rokov pôsobenia? Budem Gunnerom do konca života. O tom niet pochýb," píše v dojímavej správe 32-ročný stredopoliar. Slávu, prestíž a auru okolo londýnskeho klubu vraj cítil vždy, keď vstupoval na trávnik. V januári 2018 sa dokonca stal najlepšie plateným hráčom tímu, čo sa časom do istej miery otočilo proti nemu. Najmä v aktuálnom ročníku, keď klub sužovala pandémia a Özil sa ani nezmestil na súpisku pre Premier League a Európsku ligu.

"Ostatné týždne neboli najľahšie. Ako každý hráč, chcem hrať každú jednu minútu za svoj tím. V živote však veci nejdú vždy tak, ako očakávame a chceme. Dôležité je napriek tomu vidieť v prvom rade pozitíva. Nie negatíva," dodal bývalý nemecký reprezentant, ktorý v kariére hral aj za Schalke 04, Werder Brémy a Real Madrid.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora