Fortuna liga - 31.03.2017 13:17

Odvolacia komisia SFZ zamietla odvolanie Spartaka Myjava

Vladimír Ambrozek Autor: Vladimír Ambrozek | Zdroj: sita

Odvolacia komisia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) počas svojho štvrtkového zasadnutia zamietla odvolanie TJ Spartak Myjava. Ten za odstúpenie z najvyššej domácej súťaže Fortuna ligy 2016/2017 pred jej jarnou časťou bude pykať podľa februárového rozhodnutia disciplinárnej komisie SFZ. DK potrestala Spartak Myjava pokutou 75-tisíc eur a preradením A-tímu do štvrtej najvyššej slovenskej súťaže od sezóny 2017/2018. Proti rozhodnutiu odvolacej komisie nie je prípustný opravný prostriedok.

Disciplinárka konala na základe podnetu od Únie ligových klubov (ÚLK), riadiacej organizácie Fortuna ligy. Podľa informácie zverejnenej na webe SFZ DK potrestala Spartak Myjava "za porušenie povinností vyplývajúcich z predpisov SFZ, závažné porušenie princípov a ustanovení Stanov SFZ, Súťažného poriadku a poškodenie dobrého mena futbalu a SFZ a zásady fair play spojenej s narušením integrity dotknutej súťaže". Generálny manažér TJ Spartak Myjava Peter Halabrín vtedy odmietol akceptovať oprávnenosť ktoréhokoľvek z uvedených bodov a predznamenal: "Budeme bojovať všetkými cestami."

ÚLK už dávnejšie rozhodla, že jarná časť súťažného ročníka 2016/2017 bude mať vo Fortuna lige iba 11 účastníkov. Zápasy Myjavy z jesene anulovali a Spartak sa v zmysle súťažného poriadku stal prvým a jediným zostupujúcim klubom. 

Vladimír Ambrozek

Vladimír Ambrozek

Viac článkov od autora