FK Železiarne Podbrezová
1:3
(0:1)
MFK Ružomberok
Góly: 78. Mikuš - 21. Gerec, 57. Gál-Andrezly, 81. Takáč. Rozhodca Očenáš, ŽK: Djordjevič, Krivák - Daniel, P. Maslo, Kochan, Kunca, ČK: 62. Krivák po druhej ŽK, 1695 divákov

FK Železiarne Podbrezová:

Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjevič – Kupčík, Migaľa (46. Leško) – Viazanko, Kuzma, Válovčan (61. Mikuš) – Rendla

MFK Ružomberok:

Macík – P. Maslo (66. Menich), J. Maslo, Kružliak – Qose, Kochan – Daniel, Kostadinov (72. Takáč), Gerec (85. Kunca), Gál-Andrezly – Haskič

Hráči MFK Ružomberok zvíťazili v úvodnom stretnutí 5. kola futbalovej Fortuna ligy na ihrisku Podbrezovej 3:1. V stretnutí dvoch tímov, ktoré v uplynulom ročníku bojovali do posledného kola o účasť v Európskej lige, mali väčšinu zápasu hru pod kontrolou hráči z Liptova. Do vedenia sa dostali v 21. min, keď na konci úspešne zrealizovaného signálu po rohovom kope bol Štefan Gerec. Po prestávke zvýšil na 2:0 Peter Gál-Andrezly, jeho strelu z uhla pustil za svoj chrbát brankár Martin Kuciak. Situáciu pre klub z Horehronia skomplikoval obranca Ján Krivák, ktorý za štyri minúty inkasoval dve žlté karty a v 62. min musel opustiť ihrisko. V 78. min vykresal nádej domácich striedajúci Matúš Mikuš, no už o tri minúty sa presadil hráč z lavičky aj na strane Ružomberka - Dalibor Takáč. Ružomberok sa víťazstvom posunul na piate miesto v tabuľke, Podbrezová zostala deviata.