Fortuna liga - 10.11.2017 20:23

Po súboji DAC-Slovan má polícia stále prácu

Huste.tv Autor: Huste.tv

Nefutbalové vášne po futbalovom stretnutí 15. kola Fortuna ligy medzi DAC Dunajská Streda a Slovanom Bratislava naďalej pokračujú. Najskôr disciplinárka neumožnila vstup fanúšikom Slovana pre použitie pyrotechniky v zápase v Moravciach, otvárala sa nová hlavná tribúna, na štadión prišlo vyše 10 tisíc fanúšikov, ktorí vytvorili výbornú futbalovú atmosféru, avšak nesenú v maďarskom duchu s použitím pyrotechniky.

Nejeden fanúšik sa nás pýtal, ako postupuje v takýchto prípadoch vedenie Fortuna ligy, polícia. A práve Polícia Slovenskej republiky na svojom facebookovskom profile vyhodnotila aktivity z toho duelu.

6 protiprávnych konaní, všetko občania Maďarska:

- 23-ročný Armand mal pri sebe pyrotechniku a dostal pokutu 100 €
- 34-ročný Gergö vnášal štátny symbol cudzieho štátu, dostal tiež pokutu 100 €
- 31-ročný Péter ohrozoval SBS-károv, dostal pokutu 100 €
- 22-ročný Vince bol vyvedený z hľadiska pre vnášanie štátneho symbolu a urážanie usporiadateľa, za čo je riešený a hrozí mu vyššia sankcia
- 40-ročný István sa neriadil pokynmi SBS, ohrozoval ich a dostal 100 eurovú pokutu
- 31-ročný Attila použil pyrotechniku, zápas nedopozeral a dostal 100 € pokutu

Polícia ešte naďalej vyhodnocuje a preveruje aj ďalšie previnenia súvisiace s konaním fanúšikov na štadióne, ako aj použitie štátneho symbolu cudzieho štátu počas zápasu.


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.