Ružomberok na Žitnom ostrove bez šance. DAC je už druhý

O titul - 1.kolo, sobota 10.03.2018, 14:00
DAC Dunajská Streda
3:0
(1:0)
MFK Ružomberok
Góly: 2. R. Černák, 50. Pačinda, 66. Šatka, ŽK: 54. Koštrna - 53. Qose, ČK: 39. Macík (Ružomberok), rozhodovali: P. Kráľovič - F. Ferenc, Galo

DAC Dunajská Streda:

Macej - Koštrna (70. Rodolfo), Šatka, T. Huk, Záhumenský - Herc, Pambou, Kalmár,- R. Černák (67. M. Divkovič), Pačinda, E. Davis (61. Vida)

MFK Ružomberok:

Macík - Jonec, J. Maslo, Menich, Pikk - Qose, B. Ľupták, Gešnábel (73. Gerec) - E. Daniel (81. Kupec), Haskič (44. Urminský), Gál-Andrezly

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazili hladko 3:0 nad hráčmi MFK Ružomberok v sobotňajšom zápase 1. kola skupiny o titul v nadstavbovej časti Fortuna ligy 2017/2018. Domáci svoju celozápasovú prevahu pretavili do troch gólov, o ktoré sa postarali v prvom polčase Roland Černák a po prestávke Erik Pačinda a Kristián Koštrna. Dunajskostredčanom veľmi pomohol hosťujúci brankár Matúš Macík, ktorý v 39. min dostal červenú kartu, keď zasiahol loptu rukou mimo šestnástky. DAC sa v tabuľke posunul na 2. priečku pred bratislavský Slovan, ktorý má však zápas k dobru.