Fortuna liga - 02.04.2018 11:23

Slovan naháňa Spartak! Kto sa bude nakoniec usmievať?

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Po 1. kole nadstavbovej skupiny o titul mali pred najbližšími prenasledovateľmi 11-bodový náskok, po 3. kole už majú k dobru iba 7 bodov. Futbalisti FC Spartak Trnava, lídri slovenskej Fortuna ligy 2017/2018, v nedeľu prehrali 0:1 na pôde FC DAC 1904 Dunajská Streda a mierne si skomplikovali boj o titul, na ktorý "andeli" čakajú od roku 1973. Pre Spartak to bola prvá prehra v kalendárnom roku, pre DAC prvý triumf nad Trnavou od júla 2015. Tri body domácim po hodine hry zabezpečil striedajúci Vakoun Issouf Bayo. Trnava mala v nadstavenom čase príležitosť na vyrovnanie, no neuspela.

"Každý zápas s Trnavou je mimoriadne vyrovnaný a rozhodujú ho malé epizódky. V ligovom súboji v septembri sme prehrali po červenej karte, v odvete sa zrodila remíza 0:0 a pohárový zápas sme prehrali 0:2 po dvoch našich obrovských chybách," povedal podľa klubového webu taliansky tréner DAC Marco Rossi a doplnil: "Videli sme bojovný zápas, v ktorom sme si zaslúžili vyhrať. Musím však uznať, že v závere stretnutia sme poriadne tŕpli."

Trnavský kormidelník Nestor El Maestro po prehre skonštatoval, že v zostávajúcich siedmich kolách jeho zverencov nečaká nič jednoduché. "Zápas bol fyzicky náročný, domáci boli o niečo lepší a zaslúžene vyhrali. Hralo sa v ťažkých podmienkach. Stratili sme dôležité body, do konca súťaže to bude ešte veľký boj," citoval Nestora El Maestra web Spartaka.

​Trnavčania v ostatných dvoch kolách získali iba jeden bod, naopak, bratislavský Slovan dvakrát v sérii bodoval naplno a z pôvodného 12-bodového manka na Trnavu ukrojil päť bodov. Sedem kôl pred koncom Trnava má 54 bodov, nasledujú Slovan (47 b.) a Dunajská Streda (45 b.). MŠK Žilina ako štvrtý v poradí po sobotňajšom domácom výprasku od AS Trenčín (1:5) už zaostáva o 13 bodov, "šošoni" dosiaľ vybojovali 41 bodov. Trenčín má o dva body menej (39 b.), MFK Ružomberok s 36 bodmi uzatvára poradie elitnej nadstavbovej skupiny.

V rámci víkendového 4. kola Trnava v najväčšom slovenskom derby privíta Slovan (sobota, 15.30 h), Ružomberok hostí Žilinu (sobota, 17.00 h) a Dunajská Streda sa predstaví v Trenčíne (nedeľa, 15.20 h).