Fortuna liga - 13.05.2018 10:45

Stopér Ján Maslo s dištancom na dva mesiace, Slovan zaplatí 6900 eur

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) na základe správy delegáta stretnutia, oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, zápisu o činnosti náhradného rozhodcu, priloženej fotodokumentácie, videozáznamov a vlastných zistení potrestala klub ŠK Slovan Bratislava pokutou 6500 eur za hrubé nešportové správanie divákov (vulgárne pokriky, poškodenie zariadenia štadióna, použitie pyrotechniky, vhadzovanie pyrotechniky na hraciu plochu s prerušeniami stretnutia a následným vyprataním sektora divákov) počas prvomájového finálového víťazného stretnutia Slovnaft Cupu 2017/2018 v Trnave s MFK Ružomberok (3:1). Zároveň uložila bratislavskému klubu ochranné opatrenie, spočívajúce v zákaze, aby si klub objednal vstupenky do sektoru hostí na dve súťažné stretnutia u súperov od 4. mája 2018 ako aj povinnosť vysporiadať škodu na majetku. Na základe správy delegáta stretnutia, oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, zápisu o činnosti náhradného rozhodcu, priloženej fotodokumentácie, videozáznamov a vlastných zistení uložila pokutu 300 eur MFK Ružomberok za hrubé nešportové správanie divákov (skandovanie a spievanie vulgárnych sloganov) počas spomenutého finálového stretnutia Slovnaft Cupu. DK SFZ zobrala na vedomie písomné stanovisko rozhodcov Patrika Hrčku, Dušana Hrčku, Gabriela Ádáma, Miroslava Benka, Dušana Sedláka, Pavla Chmuru a na základe správy delegáta za porušenie povinností vyplývajúcej z predpisu SFZ potrestala všetkých menovaných pokutou 400 eur. Informuje o tom oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v novej úradnej správe.

Na základe správy delegáta stretnutia, oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, záznamu o činnosti náhradného rozhodcu a priloženej fotodokumentácie DK SFZ uložila ŠK Slovan Bratislava pokutu 400 eur za hrubé nešportové správanie divákov (použitie pyrotechniky) a nedostatočnú usporiadateľskú službu (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) počas domáceho stretnutia s Trnavou v rámci 7. kola nadstavbovej časti (skupina o titul) najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy. FC Spartak Trnava zaplatí rovnako 400 eur za hrubé nešportové správanie divákov (použitie pyrotechniky, poškodenie zariadenia štadióna) počas spomenutého stretnutia so Slovanom na bratislavských Pasienkoch. Na základe správy delegáta stretnutia, oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí, záznamu o činnosti náhradného rozhodcu "disciplinárka" potrestala FC DAC 1904 Dunajská Streda pokutou 300 eur za hrubé nešportové správanie divákov (vulgárne pokriky, vulgárny pokrik na hráča hostí č. 24 /Igor Šemrinec, pozn./) počas domáceho stretnutia s AS Trenčín v rámci 7. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy.

DK SFZ na základe správy delegáta stretnutia, oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí a priloženej fotodokumentácie začala disciplinárne konanie voči 1. FC Tatran Prešov a žiada klub o písomné stanovisko k hrubému nešportovému správaniu divákov (vulgárne pokriky, použitie pyrotechniky, poškodenie zariadenia štadióna) a nedostatočnej usporiadateľskej služby (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) počas domáceho stretnutia 8. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy (skupina o udržanie) s FK Železiarne Podbrezová. Na základe správy delegáta stretnutia, oznámenia delegáta zväzu o zistených nedostatkoch v stretnutí a priloženej fotodokumentácie DK SFZ začala disciplinárne konanie aj voči FC Nitra a žiada klub o písomné stanovisko k hrubému nešportovému správaniu divákov (vulgárne pokriky, použitie a vhodenie pyrotechniky na hraciu plochu, vhodenie dverí na ihrisko) a nedostatočnej usporiadateľskej služby (umožnenie vnesenia a použitia pyrotechniky) počas domáceho duelu 8. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy (skupina o udržanie) s MFK Zemplín Michalovce, tiež v termíne do 16. mája 2018.

Obranca MFK Ružomberok Ján Maslo na základe stanoviska komisie rozhodcov a vlastných zistení dostal od DK SFZ za kopnutie súpera v súboji o loptu nadmernou silou so zranením protihráča (Vukana Savičeviča z ŠK Slovan Bratislava, pozn.) v domácom zápase 8. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy (skupina o titul) zákaz výkonu športu na dva mesiace nepodmienečne od 10. mája 2018. Stredopoliar FC DAC 1904 Dunajská Streda Zsolt Kalmár (vylúčený za hrubé nešportové správanie /úder do tváre súpera/) a obranca FC Spartak Trnava Andrej Kadlec (hrubé nešportové správanie /prudké a násilné vrazenie rukami do súpera do oblasti krku, vykonané nadmernou silou a intenzitou v prerušenej hre/) v stretnutí 8. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy (skupina o titul) Trnava - Dunajská Streda majú pozastavený výkon športu na tri týždne od 6. mája 2018. V prípade krídelníka trnavského Spartaka Vachtanga Čanturišviliho, vylúčeného za hrubé nešportové správanie v spomenutom stretnutí s Dunajskou Stredou, DK SFZ na základe písomného stanoviska komisie rozhodcov SFZ a vlastných zistení zastavila konanie za udelenie červenej karty v tomto stretnutí a zároveň zrušila účinky červenej karty od 10. 5. 2018. Hráč FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble Juraj Kotula má od 6. 5. 2018 pozastavený výkon športu na jedno súťažné stretnutie za vylúčenie (HNS - sotenie súpera v jasnej gólovej príležitosti) v stretnutí 8. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy (skupina o udržanie) v Senici proti domácemu FK. Za vylúčenie po druhej žltej karte musí jeden súťažný duel nútene pauzovať od 6. mája 2018 obranca FC DAC 1904 Dunajská Streda Tomáš Huk.

​Nepodmienečné pozastavenie výkonu športu na jedno súťažné stretnutie za päť napomenutí žltou kartou od 6. mája 2018 majú z hráčov najvyššej súťaže Fortuna ligy a II. ligy Martin Tóth, Eldar Čivič (obaja Trnava), Matej Kochan (Ružomberok), Dávid Keresteš (Prešov), Branislav Šušolík (MŠK Žilina B), od 7. 5. 2018 Ján Sojka (FK Pohronie), za 9 napomenutí ŽK si jeden súťažný zápas od 6. 5. 2018 nezahrá Erik Streňo (Prešov).