Fortuna liga - 28.05.2018 09:00

V Senici radosť. Podľa Kostelníka sa rozhodlo už v prvom zápase

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Francúzsky útočník Lynel Darcy Kitambala sa ako striedajúci hráč postaral o to, že FK Senica bude účinkovať v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži aj v sezóne 2018/2019. Dvadsaťdeväťročný zakončovateľ bol v 69. min autorom jediného gólu v sobotňajšom odvetnom barážovom súboji s regionálnym súperom MFK Skalica. Hráčom Senice ako predposlednému 11. tímu v tabuľke Fortuna ligy v ročníku 2017/2018 to v konfrontácii s druhým tímom klasifikácie II. ligy a lokálnym rivalom stačilo na zachovanie príslušnosti medzi elitou. Skalickému druholigistovi naopak nestačilo utorňajšie domáce víťazstvo 2:1 v prvom vzájomnom meraní síl: pri "pohárovom" účtovaní totiž Seničania strelili predtým gól aj na súperovom trávniku a napokon uspeli v tomto "záhoráckom" derby.

"V januári, keď som sem prišiel, bol klub mŕtvy. Vďaka sponzorom sa nám ho podarilo udržať ´nažive´. Je to teda veľký úspech, že sme sa zachránili a udržali v najvyššej súťaži. Nečakal som, že nás bude Skalica tak trápiť. V sobotňajšej odvete to bolo najmä o taktike, zvolil som ju dobre a ako tréner som to zvládol. Bolo náročné namotivovať mužstvo na tento zápas. Hrali sme ako tím, bojovali sme, a to rozhodlo. Ďakujeme fanúšikom za podporu, toto víťazstvo patrí aj im," uviedol 52-ročný holandský tréner FK Senica Ton Caanen. Aj jeho zverenci sa tešili z definitívy zotrvania klubu v najvyššej súťaži. "Zachránili sme ligu, a to je momentálne pre nás najpodstatnejšie. Radosť je pochopiteľne obrovská, bojovali sme až do konca. Prvý zápas v Skalici nám síce nevyšiel, ale zomkli sme sa a zachránili ligu. Súper prišiel v odvete brániť, bolo to náročné, napokon sme uspeli," skonštatoval brankár Senice Dominik Holec. K jeho slovám sa pridal aj stredopoliar Lukáš Lupták: "Sme šťastní, že sme to vydreli. Mali sme trochu zviazané nohy, Skalica je veľmi silná v hre s loptou. U súpera sme to v prvom zápase nezvládli najmä v hlave. Verili sme, že v odvete na domácom ihrisku dáme ten jeden gól a našťastie sa nám to aj podarilo. Zachránili sme sa však zaslúžene."

Futbalisti Skalice zostúpili z najvyššej slovenskej súťaže po sezóne 2015/2016. V nasledujúcom ročníku obsadili tretiu priečku, v nedávno skončenom boli druhí v tabuľke II. ligy za ŠKF Sereď s možnosťou postúpiť medzi slovenskú elitu v dvojzápasovej baráži so Senicou. Napokon to Skaličanom tesne nevyšlo, chýbal im jeden gól v súperovej sieti. "O postupe sa rozhodlo v prvom zápase. V domácom prostredí sme trochu zaváhali. mohli sme ísť do výraznejšieho vedenia aj o dva či tri góly, skončilo sa to 2:1 v náš prospech. V odvete sme hrali dobre v defenzíve, senický súper z jedinej šance dal gól. Nám chýbal väčší pokoj vo finálnej a predfinálnej fáze. Mali sme tam niekoľko situácii, ktoré sme nedotiahli do gólu," zhodnotil pre televíziu TA3 tréner MFK Skalica Jozef Kostelník. Smutný po odvetnom súboji v Senici bol aj skúsený útočník Tomáš Majtán: "Mrzí nás to veľmi, lebo celoročná práca vyšla nazmar. Domáci mali jednu šancu, ktorú využili. Keď chcete uspieť, musíte streliť gól aj na súperovom ihrisku. My sme ho nedali a nepremenili naše príležitosti."


Ďakujeme za vaše názory