Hody na Žitnom ostrove. Dunajská Streda nasúkala Seredi päť gólov

5:0
(3:0)
ŠKF Sereď
ŠKF Sereď
Góly: 13. a 23. K. Vida, 42. Adekuoroye (vlastný), 58. Kalmár, 87. Tretiakov, ŽK: 50. P. Penksa, 76. Djiby Ba, 79. Ľ. Michalík (všetci Sereď), rozhodovali: Ochotnický - Tomčík, Hrmo, 6813 divákov

DAC Dunajská Streda:

Jedlička - Koštrna, Šatka, T. Huk, E. Davis - Kalmár, M. Vida - Herc, Pačinda (84. Tretiakov), K. Vida - Bayo (84. Divkovič)

ŠKF Sereď:

P. Penksa - Menich, Djiby Ba, Ľ. Michalík, T. Hučko - Adekuoroye - Ľ. Ulrich (84. N. Subotič), Ventúra, Pankaričan (46. Mečiar), Gatarič (61. Richnák) - Morong

Futbalisti Dunajskej Stredy si hladko poradili s nováčikom súťaže zo Serede víťazstvom 5:0 v sobotňajšom zápase 7. kola Fortuna ligy. Hráčov zo Žitného ostrova posadil na koňa dvoma gólmi v úvodnej polhodine Kristopher Vida a ešte do prestávky si dal vlastný gól Bankole Adekuoroye. V druhom polčase pridali ďalšie dva góly Zsolt Kalmár a striedajúci Maksym Tretiakov. DAC v súťaži stále neprehral a s 15 bodmi je druhý, Sereď nebodovala v treťom zápase po sebe a patrí jej siedma pozícia.