Fortuna liga - 16.07.2019 13:11

Dvojica Slovákov v Cracovii si bude opäť hľadať nový klub

Zdroj: sita

Slovenskí futbalisti Jaroslav Mihalík a Tomáš Vestenický sa v pondelok objavili na tréningu poľského klubu Cracovia Krakov. Obaja sa do tímu "pruhovaných" vrátili po hosťovaniach vo Fortuna lige - Mihalík zo Žiliny a Vestenický z Nitry. Podľa poľských médií je ich šanca na ďalšie pôsobenie v krakovskom tíme minimálna. Obaja v pondelok vybehli na ihrisko spoločne s ostatnými hráčmi Cracovie, ale zúčastnili sa iba na rozcvičke. Vo chvíľach, keď tréner Michal Probierz zahájil taktické cvičenia, spomenutá slovenská dvojica sa začala venovať bežeckému tréningu.

Web Sportowe Fakty pripomenul, že Cracovia v minulosti zaplatila za príchody Mihalíka s Vestenickým spolu približne milión eur. "Mihalíkov prestup zo Slavie Praha stál 850-tisíc eur, Vestenického transfer z AS Rím okolo 100-tisíc. Tieto investície sa nevyplatili," podotýka spomenutý portál. Za jeden a pol roka sa krídelník Mihalík objavil v 25 dueloch Cracovie s bilanciou 1+2. Bilancia útočníka Vestenického bola ešte skromnejšia - v 39 zápasoch jeden gól a jedna asistencia.

Odchovanec žilinského futbalu Mihalík navyše pobúril poľskú futbalovú scénu, keď v rozhovore pre Przeglad Sportowy obvinil prezidenta Cracovie Janusza Filipiaka, že ho oklamal v otázke ďalšieho prestupu a vyhlásil, že mu tento funkcionár znechutil futbal. Za tieto slová ho preradili do B-mužstva a naparili pokutu 10-tisíc eur.

Počas hosťovania v Žiline Mihalík herne pookrial, v 48 dueloch strelil 10 gólov a pripravil ďalších 13 zásahov. Vyslúžil si aj pozvánku do reprezentačného A-mužstva, v ktorom si v júnovom medzištátnom prípravnom stretnutí s Jordánskom (5:1) otvoril strelecký účet. Darilo sa aj Vestenickému v Nitre, počas "zapožičania" mal bilanciu 16+3. Nedávno sa objavili správy, že by v kariére mohol pokračovať v maďarskom Zalaegerszegu alebo fortunaligovom FC DAC 1904 Dunajská Streda.

Cracovia Krakov je súperom spomenutej Dunajskej Stredy v 1. predkole Európskej ligy 2019/2020. Minulotýždňový prvý zápas na Žitnom ostrove sa skončil nerozhodne 1:1.