Fortuna liga - 23.11.2019 15:03

Šok na Zemplíne! DAC s hanebným debaklom už v prvom polčase

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv

Tento zápas 16. kola futbalovej Fortuna ligy  sme vysielali LIVE na HUSTE.tv od 14:00h. Duel komentoval Peter Kapitán.

Šport ako na dlani s HUSTE.tv
Stretnutie môžete sledovať bezplatne v HD kvalite na svojom počítači, smart TV, tablete či telefóne.
Vďaka aplikácii TV JOJ ste schopní tráviť svoj voľný čas podľa ľubovôle nech ste kdekoľvek a pritom vám z tohto zápasu nič podstatné neujde.

16. kolo, sobota 23.11.2019, 14:00
MFK Zemplín Michalovce
5:0
(5:0)
DAC Dunajská Streda
Góly: 11. a 40. Sidibé, 27. a 45.+ Kolesár (prvý z 11m), 43. Koštrna (vl.). Rozhodoval: Očenáš, ŽK: Grič, Sidibé, Rota - Vida, 1528 divákov.

MFK Zemplín Michalovce:

Kira - Rota, Carrillo, Pino Soler, Vojtko - Grič - Danko (71. Kountouriotis), Savvidis, Martinez, P. Kolesár (88. M. Kolesár) - Sidibé

DAC Dunajská Streda:

Jedlička - Koštrna (46. Ramirez), Kružliak, Beskorovajnij, Davis - Vida, Oravec, Ronan - Blackman (83. Fábry), Vida, Divkovič (81. Šimčák)

Futbalisti Michaloviec pri premiér Jozefa Majoroša na poste hlavného trénera Zemplínčanov gólovo explodovali. Odniesli si to hráči Dunajskej Stredy, ktorí od domácich inkasovali päť gólov už v 1. polčas sobotňajšieho duelu 16. kola Fortuna ligy. Michalovčania v sobotu dosiahli svoj najvyšší triumf v najvyššej domácej súťaži, keď Dunajskú Stredu zdolali 5:0 (5:0). Gólostroj domácich začal v 11. minúte Modibo Sidibé a poistku pridal v 27. minúte z pokutového kopu Peter Kolesár. Ešte pred prestávkou sa druhýkrát do listiny strelcov zapísal Sidibé gólom na 3:0, vzápätí si dal vlastný gól obranca Kristián Koštrna a v nadstavenom času druhýkrát skóroval aj P. Kolesár. Po zmene strán si Michalovčania ustrážili pohodlný náskok a vo Fortuna lige vyhrali prvýkrát od 21. septembra, teda po dvoch mesiacoch. Medzitým zaznamenali tri remízy a tri prehry. Dunajskostredčania si napriek prehre udržali 2. priečku v tabuľke, no ich odstup od vedúceho Slovana sa možno zvýši.