Fortuna liga - 09.04.2020 10:23

Futbaloví fanúšikovia prezradili, čo im chýba najviac

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: fortunaliga.sk

Keď skončí krízové obdobie, späté s koronavírusom, vysielatelia športových podujatí aj ich organizátori by sa mali tešiť väčšiemu záujmu zo strany fanúšikov. Hovorí to aktuálny globálny prieskum spoločnosti NextWave, ktorý bol zameraný na mladých mužov, najmä mileniálov. Až 38 percent z opýtaných uviedlo, že sledovanie športových podujatí je tým, čo im momentálne chýba najviac. Až na nižších pozíciách, hoci len s rozdielom niekoľkých percent, sa objavil voľný a bezpečný pohyb či sociálna interakcia s priateľmi.

Podobný vývoj prieskum predpovedá pre európske aj americké prostredie. Záujem o prenosy posilní aj fakt, že obnovenie súťaží bude prvotne bez prítomnosti fanúšikov na tribúnach. Jedinou možnosťou, ako si športovú akciu vychutnať, budú preto práve monitory, displeje a obrazovky. Očakávať sa dá aj nárast cien za vysielacie práva jednotlivých líg, turnajov či podujatí, ale to už je fakt, ktorému sa prieskum nevenoval. "Futbal je najrozšírenejším a najpopulárnejším športom na svete. Sledujú ho milióny ľudí a v týchto chvíľach chýba nám všetkým. Prieskum je zaujímavým vykreslením popularity športu ako takého i smerom do budúcnosti, keďže výskum bol realizovaný na mladšej cieľovej skupine," komentoval výsledky pre web Fortuna ligy prezident Únie ligových klubov Michal Mertinyák.

Chýba futbal aj vám? Pozrite si náš bohatý archív s 10 tisíc prenosmi

Kým v basketbale alebo hokeji rozhodujú jednotlivé súťaže nezávisle na sebe a samé sa na základe odporúčaní vlády snažia pripraviť dohranie ligy, prípadne sa rozhodli sezónu ukončiť, vo futbale je intenzívna snaha naplánovať spoločný postup. "Kľúčové scenára sa opierajú o to, že sa sezóna dohrá. Samozrejme, znamená to zásah do toho, ako bude sezóna 2019/2020 vyzerať. Dôležité je povedať, že evidujeme enormnú snahu jednotlivých orgánov, aby rozhodnutie bolo centralizované, resp. aby jednotlivé asociácie a ligy nepostupovali izolovane. To znamená, že ak sa napríklad predĺži sezóna, tak sa predĺži pre všetky krajiny rovnako. Futbal postupuje v tomto boji najsystematickejšie," skonštatoval šéf ÚLK.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora