Fortuna liga - 12.04.2020 12:45

Situácia, ktorou Ondrej Duda na čas uzavrel svoje slovenské ligové strelecké konto

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Od roku 2015 je stabilnou súčasťou reprezentačného stredu poľa, no ešte predtým si musel vybudovať svoje meno na menej prestížnych fórach. Ondrej Duda je rodákom zo Sniny a futbaloví fanúšikovia ho začali vnímať vo farbách Košíc. V ich A-tíme sa objavoval od sezóny 2012/13 a v zime 2014 už putoval do zahraničia. Ešte predtým si však štatistiky ozdobil piatimi gólmi v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Následne obliekal dres Legie Varšava, Herthy Berlín a v zime 2020 sa v rámci hosťovania dostal do anglického Norwichu City.

Všetky svoje góly nasúkal počas prvej polovice ligového ročníka 2013/14, ktorú ešte absolvoval v radoch MFK Košice. Posledný z nich padol v októbrovom meraní síl proti Senici. V tom čase šlo o konfrontáciu desiateho s piatym, no východniari napriek všetkému v domácom prostredí duel zvládli, a to predovšetkým vďaka výbornému vstupu do stretnutia. Vo štvrtej minúte skóre otváral Miroslav Viazanko a úvodnú polhodinu uzavrel práve Duda premeneným pokutovým kopom.

​Spomienka na tento zápas je zaujímavá už len pre samotný košický futbal. Hralo sa v októbri 2013 na štadióne Lokomotívy, navyše aj samotný klub z metropoly východu prešiel za ten čas niekoľkými výraznými reformami za účelom obnovenia futbalu v najvyššej súťaži. Za zmienku stojí aj samotné zloženie tímov vo vtedajšej lige. Súčasťou dvanásťčlennej elitnej spoločnosti bola okrem Košíc aj Banská Bystrica, Myjava a Tatran Prešov. Nitra stihla medzitým vypadnúť a vrátiť sa naspäť.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora