Fortuna liga - 18.04.2020 11:32

Lopta bokom, fortunaligisti si zmerajú sily na konzole

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Viaceré svetové futbalové súťaže preniesli zápolenie do virtuálneho sveta a pozadu neostane ani slovenská Fortuna liga. Prostredníctvom oficiálneho ligového webu informovala Únia ligových klubov o nápade zrealizovať konzolový turnaj medzi futbalistami najvyššej súťaže. Kým výhodou veľkých mužstiev je, že ovládať môžu za svojho zamestnávateľa, v našich končinách si hráči vezmú pod patronát najslávnejšie kluby sveta. Na atraktivite a dobrého pocitu z akcie by to však ubrať nemalo. Okrem samotných duelov s ovládačom v rukách, bude mať celý projekt aj charitatívny rozmer.

"Esport je svetovým trendom a v súčasnej dobe i športovou alternatívou. Rozhodli sme sa o atraktívny formát turnaja, pretože za herné konzoly posadíme skutočných futbalistov Fortuna ligy. Naším cieľom je priniesť prakticky z domu zaujímavé športové podujatie, pobaviť fanúšikov a pomôcť aj tým, ktorí to potrebujú," predstavila nápad ÚLK. Známy je už aj menoslov hráčov, ktorí budú mať reprezentáciu klubu vo svojom ovládači. Každý fortunaligový klub bude mať v boji jedného svojho hráča, ktorý z pohodlia domova zabojuje o čo najvzornejšiu reprezentáciu.

​Hrať sa bude cez víkend 18. až 19. apríla medzi 16:00 až 19:30. Všetci zúčastnení majú možnosť zvoliť si svoj obľúbený klub. Pokiaľ sa stretne so súperom fandiacim rovnakému celku, hosť bude musieť prikročiť k výberu "náhradného" tímu. Zároveň si aktéri vyberú aj dobročinnú organizáciu, za ktorú budú bojovať a vyhrať pre ňu 1500 eur, ktoré vyzbierali partneri futbalovej ligy. Okrem domácich futbalistov nebudú na turnaji chýbať ani legionári. Medzi nimi Kazach s českým pasom Jurij Medveděv či Rumun Bogdan Mitrea.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Fortuna liga (@fortunaligask),

Kompletný menoslov ešportového turnaja Fortuna ligy: Jurij Medveděv (Slovan Bratislava), Ján Bernát (MŠK Žilina), Martin Jedlička (Dunajská Streda), Matúš Begala (Zemplín Michalovce), Bogdan Mitrea (Spartak Trnava), Dalibor Takáč (MFK Ružomberok), Achraf El Mahdioui (AS Trenčín), David Hrnčár (ViOn Zlaté Moravce), Lukáš Kučera (FK Senica), Martin Slaninka (ŠKF Sereď), Róbert Baláži (FC Nitra) a Patrik Blahút (FK Pohronie)

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora