Fortuna liga - 11.07.2020 20:38

ZOSTRIH: MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 5:0

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste/sita

V sobotu 11. júla sa futbalisti MŠK Žilina domácim súbojom s MFK Zemplín Michalovce (18.00 h) rozlúčili s aktuálnym ročníkom Fortuna ligy. A lúčenie to bolo dvojnásobné a zároveň slávnostné. Hlavnou postavou bola legenda slovenských trávnikov Viktor Pečovský, ktorý v domácom drese odohral posledný - 422. zápas kariéry v najvyššej súťaži. S týmto číslom je suverénny rekordér na Slovensku.

"Asi som bol celkom dobrý hráč, keď som odohral toľko zápasov... Mal som dôveru trénerov, bez toho by to nešlo. Som nesmierne vďačný za takú kariéru. Ako malý chalan z Balogu som o tomto všetkom ani nesníval. Napokon sa mi však splnilo veľa snov. Mám z toho obrovskú radosť. Najmä som spoznal veľa dobrých ľudí, a to je podľa mňa dôležité," uviedol Viktor Pečovský v rozhovore pre denník Šport.

Tridsaťsedemročný stredopoliar veľmi neveril, že sa dočká špeciálnej rozlúčky. Vedenie "šošonov" pripravilo na sobotu večer niekoľko zaujímavých fanúšikovských akcií spojených s menom Viktor Pečovský a pre hráča aj jedno dosiaľ utajované prekvapenie. "Pred zápasom odovzdá vedenie MŠK Žilina rekordérovi pamätný dres, vo fanshope MŠK bude na predaj 12 kusov originálneho dresu Viktora Pečovského aj s jeho podpisom. Pred vstupom na štadión bude náš maskot Šošon rozdávať deťom kartičky, ktoré si môžete dať po stretnutí podpísať legendou," informovali Žilinčania na svojom webe. "Cez prestávku zápasu Žilina - Michalovce máme máme pripravené prekvapenie pre Viktora, spolu si ho pozrieme na veľkoplošnej obrazovke," doplnilo vedenie MŠK Žilina.

Pečovský netuší, čo si pre neho funkcionári klubu, v ktorom odohral 251 zápasov a zväčša v pozícii defenzívneho stredopoliara strelil 10 gólov, pripravili. "Pýtal som sa, čo pre mňa nachystali, ale nikto nechcel byť konkrétny. Ani ja nemám žiadnu predstavu. Želám si len, aby prišlo veľa ľudí a aby bola na štadióne pravá futbalová atmosféra. To by ma potešilo najviac," doplnil Pečovský.

Celková bilancia spoľahlivého stredopoliara v najvyššej slovenskej súťaži v dresoch Banskej Bystrice a Žiliny je veľavravná - 421 zápasov a 16 gólov.. V rokoch 2012 - 2016 bol aj reprezentantom Slovenska. V 34 zápasoch strelil jeden gól. Po skončení kariéry bude pokračovať ako tréner pri žilinskej mládeži. "Stal som sa asistentom trénera v tíme do 17 rokov. Je mi to blízke, baví ma to. Som rád, že môžem pomáhať chlapcom zlepšovať sa. Uvidíme, čo prinesie čas," zakončil Pečovský pre Šport.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora