Fortuna liga - 17.07.2020 22:45

16-ročný mladík TAKTO zachránil Nitru vo Fortuna lige

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste

FC Nitra sa zachránil vo Fortuna lige. V odvete baráže zdolal na domácom ihrisku Dubnicu nad Váhom 3:0 a po remíze 0:0 v prvom zápase tak zostáva v najvyššej súťaži aj v nasledujúcom ročníku 2020/2021.

Nitrania rozhodli už v úvode duelu. V 7. minúte sa po rohu presne trafil len 16-ročný Sebastian Kóša a v 20. minúte zvýšil na 2:0 z pokutového kopu Milan Ristovski. V závere stretnutia dal tretí gól  ďalší mladíček - 19-ročný Tomáš Hambálek.

Prvý zápas baráže sa na Považí skončil bez gólov, v odvete sa hráči Nitry chcú oprieť aj o podporu fanúšikov. Práve preto vedenie klubu rozhodlo o voľnom vstupe pre obyvateľov okresu Nitra. "Sme si vedomí dôležitosti a vážnosti piatkového stretnutia, v ktorom nám pôjde o existenciu vo Fortuna lige. Vieme, že fanúšik nášho klubu je náročný a preto sa nebudeme v danom momente vyhovárať na situáciu a dlhodobé medializované fungovanie v klube. Chceme ubezpečiť verejnosť, že vedenie robí a z legislatívneho hľadiska urobilo všetko preto, aby sa Fortuna liga hrala na našom štadióne aj budúcu sezónu," uviedlo vedenie FC Nitra na klubovom webe a pripojilo aj vyhlásenie hráčskej kabíny: "My hráči si plne uvedomujeme, že nám niektoré zápasy nevyšli podľa vašich ani našich predstáv a zisk stratených bodov z týchto stretnutí by nám zabezpečil lepšie postavenie v súčasnej tabuľke. Ale momentálnu situáciu berieme ako fakt a jediné, čo teraz môžeme urobiť, je zabojovať spoločnými silami za Nitru a zachrániť ju vo Fortuna lige. Ďakujeme verným fanúšikom, ktorí na nás nezanevreli ani počas tohto náročného obdobia a stále nám držia palce."

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora