Fortuna liga - 11.08.2020 22:16

ZOSTRIH: ŠK Slovan Bratislava - MFK Michalovce 5:0

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv

Majster uplynulého ročníka ŠK Slovan Bratislava privítal pred kamerami HUSTE.tv dnes od 20:00h MFK Zemplín Michalovce. Ďalší päť gólový duel Slovana komentoval Pavol Pindják.

2. kolo, utorok 11.08.2020, 20:00
ŠK Slovan Bratislava
MFK Zemplín Michalovce
Góly: 3. a 60. Strelec, 72. Holman, 87. Ožbolt, 90+1. Ratao. Rozhodovali: Gemzický - Štrbo, Jekkel, ŽK: 55. Medveděv – Neofytidis, 55. Phillips

ŠK Slovan Bratislava:

Šulla – Medveděv, Abena, Božikov, De Marco (79. Lovat) – de Kamps, Rabiu (77. Nono) – Strelec (77. Ožbolt) - Čavrič (70. Daniel), Ratao, Medved (70. Holman)

MFK Zemplín Michalovce:

Dehtiar – Žofčák (84. Griger), Kolesár, Soler, Vojtko, Mendez – Popovits, Begala, Neofytidis, Phillips (84. Hirnyj) – Sidibe (62. Trusa)

Úradujúci slovenský futbalový šampión ŠK Slovan Bratislava začal novú sezónu vo Fortuna lige vo veľkom štýle. Po víkendom triumfe 5:0 na pôde Nitry v prvom kole rovnakým výsledkom zdolal v druhom kole aj futbalistov Michaloviec, tentokrát však na vlastnom štadióne. Šesť bodov a skóre 10:0 znamená pre Slovan priebežnú prvú priečku v tabuľke.

"Belasí" sa síce proti Zemplínčanom ujali vedenia gólom mladíka Dávida Strelca už v tretej minúte, no hostia v prvom polčase držali krok s favoritom a vypracovali si aj niekoľko šancí. Po zmene strán sa naplno prejavila väčšia kvalita v kádri Bratislavčanov, keď po hodine hry zvýšil na 2:0 opäť Strelec a po ňom sa medzi kanonierovi pridali aj David Holman, Aleš Ožbolt a Rafael Ratao.

"V Nitre sme rozhodli už v prvom polčase, teraz to bolo naopak, keď sme mali veľmi silný záver. Ukázalo sa, akú máme silu aj na lavičke, striedajúci hráči priniesli oživenie, kým súper postupne odpadol. My sme vládali, máme dostatočne nabehané. Michalovce nehrali vôbec zle až do záverečnej fázy, keď sme ich už jednoznačne prevýšili. Išli sme až do konca naplno, pretože sme chceli potešiť ľudí, ktorí prišli na štadión. Zaslúžili si vidieť čo najviac gólov v sieti súpera,“ prezradil po súboji stále len 19-ročný mladík Dávid Strelec pre oficiálny klubový web.