Fortuna liga - 15.08.2020 21:08

ZOSTRIH: DAC Dunajská Streda sa inšpiroval a FC Nitra zničil 6:0

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth, Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Prvé štyri kolá tohto ročníka postavili nitrianskym futbalistom do cesty výlučne tímy, ktoré nás budú reprezentovať v predkolách európskych pohárov. Po Slovane a Žiline sa pokračuje duelom s Dunajskou Stredou. Čo je však pre zverencov Gergelyho Geriho dôležité, z týchto konfrontácií tím nevyjde bez bodu. Po vysokej domácej prehre 0:5 s bratislavským súperom vyšiel skvelý obrat proti "šošonom" a sebavedomie proti DAC-u je na mieste. Ten je pritom doma silný a pred septembrovým avizovaným opätovným znížením počtu fanúšikov na tribúnach sa tento raz ešte bude môcť oprieť o závideniahodnú atmosféru. Pozvánku poslal dobrú, keď výhru 6:0 nad Sereďou doplnil triumfom 2:1 v Žiari nad Hronom, ktorý zabezpečoval v samom závere.

​Tím spod Zobora od svojho návratu do najvyššej súťaže v roku 2017 vyhral nad žlto-modrými jediný raz, a to hneď v prvom meraní síl. Nasledovalo ďalších päť konfrontácií, z ktorých Nitrania vydolovali jediný bod. Pravdou však je aj to, že všetky štyri prehry boli jednogólovým rozdielom, viackrát po poriadnej dráme. V auguste 2018 Dunajská Streda zmazala dvojgólové manko, aby v 84. minúte rozhodol o výsledku 2:3 Bayo a obrat z 0:1 bol k videniu aj o rok neskôr.

Naši komentátori hovoria o jasnom favoritovi, ale v niečom predsa nitrianska výhoda spočíva:

3. kolo, sobota 15.08.2020, 19:00
DAC Dunajská Streda
DAC Dunajská Streda
FC Nitra
FC Nitra
Góly: 42. Friede, 45.+ Davis (z 11 m), 56. Divkovoič, 60. Kalmár (z 11 m), 73. Davis, 85. Bednár. Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Poláček, ŽK: Mustafić, Faško, Záhumenský (všetci Nitra), 5831 divákov

DAC Dunajská Streda:

Jedlička - Blackman, Kružliak, Müller (81. Malý), Davis (73. Njie) – Schäfer (82. Bednár), Kalmár, Balič, Friede (73. Mendez) - Ramirez, Divkovič (64. Fábry)

FC Nitra:

Šipoš - Kuník, Podhorín, Kolčák, Záhumenský - Mustafić – Šefčík (46. Fabiš), Vrábel (46. Hovhannisyan), Adamec, Chobot (78. Danek) – Faško

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora
Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora