Fortuna liga - 26.08.2020 21:00

TENTO krásny gól prišiel po takejto dlhej dobe

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce v úvodných troch kolách Fortuna ligy nezískali ani jeden bod a dokonca nestrelili gól pri skóre 0:10. Štvrtý pokus už bol pre Zemplínčanov úspešný. So Zlatými Moravcami si na domácom trávniku poradili 1:0 a pripísali si prvé 3 body. Zároveň posledné miesto v tabuľke dočasne prenechali Trenčínu, ktorý má dva body, ale aj o zápas menej.

O všetkom rozhodol jediný gól v podaní panamského legionára Ricarda Phillipsa. Iba 19-ročný krídelník sa dostal k odrazenej lopte od žrde a aj s pomocou brvna ju poslal niekoľko centimetrov za bránkovú čiaru. Zásah z kategórie šťastných, ale v konečnom dôsledku zaslúžený. Ukončil ním 591 minút dlhé čakanie Michaloviec na prvý gól v novej súťažnej sezóne.

"Prvý polčas sme mali veľmi dobrý, utvorili sme si dostatok gólových príležitostí. Škoda, že sme nepridali aj ďalší gól, no takto by sme sa chceli prezentovať," uviedol tréner Michaloviec Jozef Majoroš, cituje ho klubový profil na facebooku. "V druhom polčase sme už neboli takí dominantní. Možno sa pod to podpísala aj ťarcha na výsledok, keďže sme už veľmi potrebovali tri body. Súper mal niekoľko šancí, ktoré, našťastie, nepremenil," dodal Majoroš.

Úspešný debut na Zemplíne má za sebou chorvátsky brankár Matej Markovič, ktorý nepustil za svoj chrbát žiadny pokus hosťujúcich hráčov. "Po úvodnom nepodarenom prvom dotyku s loptou už nespravil žiadnu chybu a mužstvo viackrát podržal či už pri centrovaných loptách alebo strele v 38.min, ktorú reflexívne vytlačil na brvno," píšu Michalovčania.

MFK Zemplín sa vrátil na domácom štadióne na víťaznú vlnu a ani na ôsmy pokus nenechal vyhrať Zlaté Moravce na svojom ihrisku. Tie utrpeli pod vedením nového trénera Ľuboša Benkovského prvú prehru v novom súťažnom ročníku a v priebežnej tabuľke (štyri mužstvá ešte len čakajú na svoj zápas 4. kola) sú na šiestom mieste s 5 bodmi a zápasovou bilanciou 1-2-1 vrátane triumfu nad majstrovským ŠK Slovan Bratislava (2:1).

"Nie sme spokojní s prvým polčasom, mali sme príliš veľký rešpekt. Domáci to potrestali gólom. V druhom polčase sme sa viac dostali na našu cestu, boli aj šance, ktoré sme však nepremenili. Preto sme prehrali," zhodnotil tréner Zlatých Moraviec Benkovský.

4. kolo, utorok 25.08.2020, 19:00
MFK Zemplín Michalovce
FC ViOn Zlaté Moravce
Gól: 14. Phillips. Rozhodovali: Smolák - Poláček, Straka, ŽK: Phillips, Pino Soler - Duga, 1162 divákov