Fortuna liga - 21.10.2020 17:48

Šláger Dunajská Streda - Slovan nielen na HUSTE.tv, ale asi aj s fanúšikmi na tribúnach! Ako sa tam dostať?

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv/sita

Víkendový priamy súboj o prvú priečku vo futbalovej Fortuna lige 2020/2021 medzi Dunajskou Stredou a Slovanom Bratislava by mal mať aj divácku kulisu. Priebežný líder tabuľky FC DAC 1904 Dunajská Streda sa totiž rozhodol pre bezprecedentný krok, pred nedeľňajším prestížnym súbojom naplánovaným od 16.00 h chce nechať otestovať okrem priamych aktérov duelu aj všetkých fanúšikov. Na tribúny sa dostanú iba tí, ktorí budú mať negatívny výsledok testu na koronavírus. Informáciu priniesol oficiálny web klubu zo Žitného ostrova.

"Fanúšikovia patria na tribúny - všetci sme dôležitou súčasťou mužstva! Futbal bez fanúšikov trpí, veď podpora z tribún je neoddeliteľnou súčasťou zápasov. Nie náhodou sa fanúšik považuje za dvanásteho hráča. Futbalový klub DAC 1904 umožní v nedeľu 25. októbra 2020 návrat fanúšikov do MOL Arény, a to pri príležitosti veľkého derby DAC - Slovan. Stane sa tak jedinečným spôsobom: bezplatným antigénovým testom na Covid-19," informuje klub na svojom webe.

"Majiteľom platnej permanentnej vstupenky na sezónu 2020/21 sme sa rozhodli poskytnúť vykonanie bezplatného antigénového testu na Covid-19 priamo pred víkendovým zápasom. Testovanie sa uskutoční v nedeľu 25. októbra 2020 na vyznačených miestach pri MOL Aréne. Našim cieľom je, aby sa fanúšikovia prichádzajúci na štadión cítili v maximálnom bezpečí. MOL Aréna je bezpečné miesto, pretože si tu môžete zápas vychutnať za kontrolovaných podmienok a v atmosfére, ktorá čiastočne pripomína nezabudnuteľné zápasy pred plným domom," ozrejmili zástupcovia FC DAC 1904 Dunajská Streda s dôvetkom, že v pozadí tejto iniciatívy je zámer zachrániť šport a aj touto formou sa klub chce poďakovať fanúšikom, ktorí stoja pri tíme.

Klub tiež verí, že táto akcia môže znamenať prelom smerom do budúcnosti a rozvoj futbalu. A môže tiež byť smerodajná pre ďalšie ligové súťaže na Slovensku. "Príchod rýchlotestov na náš trh totiž môže byť aj dlhodobým riešením pre bezpečnosť na športových podujatiach. Náš klub má momentálne k dispozícii 1000 testov, ale pracujeme na ďalšom navýšení testovacej kapacity do začiatku víkendového zápasu," informovali Dunajskostredačania a na svojom webe zverejnili presný postup registrácie a ďalších krokov.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora
Tagy: šláger