Fortuna liga - 25.10.2020 19:00

ZOSTRIH: DAC Dunajská Streda - ŠK Slovan 1:1

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: HUSTE.tv

Dnešný šláger na HUSTE.tv FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava sa nakoniec hral! Belasí neuspeli so žiadosťou o odloženie zápasu 11. kola Fortuna ligy. Zápas sme vysielali od 16:00. 

Testy hráčov a realizačného tímu odhalili v tíme ŠK Slovan Bratislava 14 pozitívnych prípadov na Covid-19. Na dnešný zápas aj v zmysle platného Manuálu ÚLK ale museli nastúpiť. Manuál hovorí o tom, že musia hrať, pokiaľ je najmenej 13 negatívne testovaných hráčov a z nich aspoň jeden brankár. Nakoniec nastúpili len s jedinou zmenou oproti predchádzajúcemu kolu. 

„Žiaľ, pre pozitívne testy či zdravotné problémy nám bude chýbať veľa hráčov. Určite nebudeme môcť nastúpiť v plnej sile,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml., ktorý belasých viedol z lavičky z dôvodu povinnej karantény Darka Milaniča. 

„V tejto chvíli bolo dôležité zomknúť sa, prijať fakty a aj v ťažkej situácii urobiť maximum pre úspech. Preto som sa rozhodol, že počas zápasu budem prítomný na lavičke, aby som osobne vyjadril podporu mužstvu a ukázal, že sme v tom všetci spolu ako jeden klub a ako jedna rodina. Svojou prítomnosťou chcem dať mužstvu najavo, že držíme spolu a nevzdávame sa,“ vyhlásil Ivan Kmotrík ml. Popri Ivanovi Kmotríkovi ml. boli dnes na lavičke aj športový riaditeľ klubu Richard Trutz, ďalej Stanislav Moravec (tréner juniorky), Szilárd Németh (asistent trénera v juniorke), Peter Boroš (tréner brankárov v Akadémii ŠK Slovan) a Matej Balun (kondičný tréner v Akadémii ŠK Slovan).

Duel nakoniec skončil nerozhodne 1:1. Slovan viedol od 26. minúty po vlastnom góle Dominika Kružliaka, ale už o osem minút neskôr vyrovnal Andrija Balič z priameho kopu. Domáci si na čele tabuľky udržali dvojbodový náskok práve pred obhajcom slovenského titulu. 

11. kolo, nedeľa 25.10.2020, 16:00
DAC Dunajská Streda
DAC Dunajská Streda
1:1
(1:1)
ŠK Slovan Bratislava
ŠK Slovan Bratislava
Góly: 34. Balič - 26. Kružliak (vlastný). Rozhodovali: Kráľovič - Hancko, Hrčka, ŽK: Kružliak, Davis - Nono, De Marco, Rabiu, bez divákov

DAC Dunajská Streda:

Jedlička – Blackman, Müller, Kružliak, Davis – Njie, Schäfer, Balič – Kalmár - Divkovič (90.+1 A. Fábry), Ramirez

ŠK Slovan Bratislava:

Greif – Pauschek, Abena, Bajrič, De Marco – Holman, Nono (78. Rabiu) – Weiss – Čavrič (90.+1 Lovat), Medved, Ratao (78. Moha)

S komentátormi HUSTE.tv sme trošku analyzovali a v našom podcaste si môžete vypočuť, čo nás v tomto zápase čaká. 

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora