Fortuna liga - 07.11.2020 17:07

ZOSTRIH: MFK Michalovce - ŠK Slovan 0:2, Slovan je už na čele ligy

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili v sobotňajšom zápase 13. kola Fortuna ligy na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 2:0 a dostali sa na čelo tabuľky, keďže DAC zaváhal s Pohroním. Ale Slovan má zápas k dobru oproti Dunajskej Strede.

13. kolo, sobota 07.11.2020, 17:00
MFK Zemplín Michalovce
MFK Zemplín Michalovce
0:2
(0:1)
ŠK Slovan Bratislava
ŠK Slovan Bratislava
Góly: 41. Ratao, 57. Ožbolt. Rozhodovali: Očenáš - Jekkel, Hrčka, ŽK: Žofčák, Vojtko

MFK Zemplín Michalovce:

Markovič - Siopis, Žofčák, Bednár - Vojtko - Kountouriotis (73. Gríger), Begala (90+. Tóth), Ivanov, Lukčo (46. Ntosis), Taiwo - Trusa

ŠK Slovan Bratislava:

Greif - Pauschek, Bajrič, Božikov, De Marco - Nono, de Kamps (78. Rabiu) - Holman (72. Strelec) - Čavrič (72. Henty), Ožbolt (78. Medveď), da Silva

Koronavírus tvrdo zasiahol do kádra futbalových Michaloviec, ale hrať budú aj v oklieštenej zostave bez 12 nakazených hráčov. Súboj 13. kola Fortuna ligy MFK Zemplín Michalovce - ŠK Slovan Bratislava odohrajú v sobotu od 17.00 h napriek tomu, že domáci tréner Jozef Majoroš nebude mať k dispozícii ani jedného zdravého stopéra. Vyplýva to z tlačovej správy na oficiálnom klubovom webe MFK Zemplín.

"Aktuálna súpiska Zemplína predstavuje 30 futbalistov. Manuál ÚLK povoľuje zorganizovanie zápasu s minimálnym počtom 13 hráčov do poľa a 1 brankárom. MFK Zemplín Michalovce túto podmienku spĺňa, hoci na zápas nastúpi oslabený, bez viacerých hráčov základnej zostavy. Trénerovi nebude k dispozícii ani jeden stopér. Súčasťou súpisky budú aj piati dorastenci z akadémie Zemplína, ktorí v mužskom futbale odohrali presne 31 minút," píše sa v tlačovej správe Zemplínčanov.

Minulý víkend sa na celoslovenskom testovaní zúčastnili aj hráči aj realizačný tím MFK Zemplín Michalovce. V tomto týždni sa uskutočnili ďalšie dve interné testovania na náklady klubu. Všetky tieto tri testovania odhalili u futbalistov viacero pozitívnych prípadov na ochorenie COVID-19. Všetci pozitívni futbalisti okamžite nastúpili do domácej 10-dňovej karantény. "Vedenie nášho klubu sa snažilo s vedením ŠK Slovan Bratislava dohodnúť na inom termíne stretnutia. S našou situáciou sa nestotožnili a s preložením zápasu nesúhlasili," doplnili Michalovčania.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora