Fortuna liga - 12.12.2020 15:02

ZOSTRIH: MŠK Žilina - ŠKF Sereď 0:0

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv/mšk žilina

Futbalistov MŠK Žilina čaká v sobotu posledný domáci zápas kalendárneho roka 2020. Pod Dubňom uzavrú jesennú časť proti Seredi s cieľom bodovať po týždňovej odmlke znova za tri body. Sobotný duel, ktorý má výkop o 14:00 hod. pred kamerami HUSTE.tv, bude rozhodovať ako hlavný arbiter Marek Mastiš. Duel na HUSTE.tv komentuje Peter Klimašovský, režíruje Nikola Pagáčová. 

17. kolo, sobota 12.12.2020, 14:00
MŠK Žilina
MŠK Žilina
0:0
ŠKF Sereď
ŠKF Sereď
Rozhodovali: Mastiš – Weiss, Vitko, ŽK: Paur - Pankaričan, bez divákov

MŠK Žilina:

Petráš – Anang, Kiwior, Minárik (46. Kopas), Sluka – Gono (75. Kaprálik), Fazlagič, Bernát – Rusnák (60. Bičachčjan), Kurminowski (60. Paur), Iľko (46. Jibril)

ŠKF Sereď:

Yakubu – Čelikovič, Duranski, Ba, Slaninka (60. Mečiar) – Tatranský, Pankaričan (60. Šumský), Potoma – Bušnja (85. Jarovič), Morong, Iván (71. Jureškin)

O 17. kole debatovali aj komentátori HUSTE.tv vo svojom podcaste. Vypočujte si ho. 

Jubilejný desiaty vzájomný zápas histórie odohrajú šošoni proti Seredi, ktorá pod Dubeň pricestuje po vyše roku. Začiatkom decembra ukončili zverenci trénera Petra Léranta dlhé čakanie na výhru, keď zvíťazili v dohrávke proti Dunajskej Strede. V predošlom víkende ale vybuchli v obrane, keď inkasovali až šesťkrát od Trnavy, a tak sú aktuálne na 8. priečke. Pred sobotou budú protivníkovi navyše chýbať aj vykartovaní hráči z predošlých duelov.

"Sereď dokáže zahrať výborné zápasy, určite nehľadíme na jej posledný výsledok. Všetky stretnutia sú vyrovnané. Majú nepríjemné štandardky, naši hráči vedia, čo musia plniť. Pozeráme sa sami na seba, musíme byť dobre namotivovaní, správne a tvrdo pracovať. Urobíme znova všetko pre to, aby sme zápas zvládli, znova však pôjdeme do duelu s pokorou,"  vyjadril sa tréner Pavol Staňo, ktorého tím si bude chcieť prípadnou sobotnou výhrou poistiť po jeseni 3. miesto.

V strede poľa nechýbal ani v jednom ligovom stretnutí aktuálnej sezóny záložník Miroslav Gono. Ako vidí tento duel žilinskí hráč a má prípadný recept na tri body?

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora