Novinky - 24.01.2018 11:00

Kovalec nepovedie na jar Tatran Prešov

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Tréner Sergij Kovalec sa už nevráti na lavičku slovenského futbalového klubu 1. FC Tatran Prešov, ktorému po 19 odohraných jesenných kolách najvyššej súťaže Fortuna ligy patrí predposledná 11. priečka s 13 bodmi (bilancia: 3 - 4 - 12, skóre 13:40), Štyridsaťdeväťročný ukrajinský kormidelník (nar. 5. septembra 1968) sa s vedením tímu zo Šariša nedohodol na podmienkach kontraktu. Kovalec viedol prešovské mužstvo v ôsmich ligových vystúpeniach - od 12. kola a duelu na Pasienkoch proti ŠK Slovan Bratislava (prehra 2:3, pozn.), v pozícii šéfa realizačného tímu vtedy nahradil Miroslava Janteka a v 11. kole dočasne poverené duo Stanislav Baran - Pavol Mlynár. Celú zimnú prípravu Tatrana vedie od 8. januára český kouč Anton Mišovec, ktorý mal byť asistentom Sergija Kovalca, ten sa však už na východ Slovenska nevráti.

"Napriek tomu, že sme sa s pánom Kovalcom i jeho kolegom Viačeslavom Nivinským dohodli na pokračovaní ich pôsobení v našom klube, dohoda padla na našej hlavnej podmienke. Pán Kovalec nesúhlasil, aby časť odmeny bola viazaná na výsledky Tatrana, zisk bodov a najmä na udržanie klubu v lige. Pre nás to bola zásadná vec. Jesenné výsledky pod pánom Kovalcom neboli najpresvedčivejšie a nenasvedčovali tomu, že by mužstvo naskočilo na trend pravidelného získavania bodov. Keď som teda súhlasil, že trénerovi Kovalcovi dáme dôveru aj na jar, chcel som podpis zmluvy viazať na stimulovanie cieľového úspechu," vysvetlil pre denník Šport majiteľ 1. FC Tatran Prešov Miroslav Remeta a pokračoval: "Nedohodli sme sa, lebo pán Kovalec nepodpísal znenie zmluvy, ktoré sme si predtým vydebatovali."

Jarná časť futbalovej Fortuna ligy sa začne 17. februára. Necelý mesiac pred štartom nie je známe, kto bude v prešovskom klube v pozícii šéfa realizačného tímu. Jednou z možností je, že spomenutý Anton Mišovec sa stane hlavným trénerom a pribudnú k nemu asistenti alebo budú v Tatrane hľadať hlavného lodivoda k asistentovi Mišovcovi. "Trénerský tím určite doplníme. Buď dospejeme k názoru, že angažujeme skúsenejšieho hlavného trénera, ktorý zaujme Kovalcovo miesto a splní naše ciele, alebo Anton Mišovec, ktorý má požadované trénerské vzdelanie, sa stane hlavným koučom a jeho asistentmi budú tréneri, zmluvne viazaní s Tatranom, pracujú pri mládeži a majú za sebou pekné výsledky. Kandidátov je viac," doplnil pre Šport Miroslav Remeta.

V štruktúrach prešovského klubu je viacero známych mien. Pri B-mužstve a "devätnástke" je Marek Petruš, "sedemnástku:" vedie Stanislav Varga, "šestnástku" Róbert Lukáš so Stanislavom Baranom, brankárov má v Tatrane na starosti Branislav Benko.

Hráči 1. FC Tatran Prešov majú na desiatu v poradí najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Podbrezovú jednobodový odstup, na poslednú dvanástu Senicu dvojbodový náskok.