História klubu:

• Futbalový klub Ozeta Dukla Trenčín vznikol 12. júna 1992 uzatvorením zmluvy o spoločnej činnosti medzi TJ Odeva Trenčín a VTJ Trenčín. V roku 1997 postúpil do najvyššej súťaže pod vedením trénera Stanislava Grigu. Hneď v prvej sezóne príjemne prekvapil a umiestnil sa na 4. mieste s výrazne aktívnym skóre 47:31. V sezóne 2002/03 zmenil klub svoj názov na FK Laugaricio Trenčín a o sezónu neskôr na AS Trenčín. V roku 1997 sa Trenčín prebojoval do 1. slovenskej ligy, kde hral do sezóny 2007/08, kedy vypadol po jedenástich rokoch do druhej ligy.

Od sezóny 2011/12 hrá AS Trenčín opäť najvyššiu futbalovú súťaž. V sezóne 2012/2013 sa umiestnil na treťom mieste a po premene názvu slovenskej najvyššej futbalovej súťaže v sezóne 2014/2015 z Corgoň liga na Fortuna liga sa stal AS Trenčín majster SR. Nebola to však jediná trofej v tejto sezóne, Trenčanom sa podarilo získať prestížny Double po penaltovom triumfe nad Senicou vo finále Slovenského pohára. V nasledujúcej sezóne 2015/2016 sa Trenčanom podaril husársky kúsok, keď vo finále Slovenského pohára, ktoré sa konalo na neutrálnej pôde zrekonštruovaného štadióna Antona Malatinského v Trnave, porazili bratislavský Slovan 1:3. O pár dní neskôr sa obaja súperi stretli opäť, tentoraz na bratislavských Pasienkoch, a po hladkej výhre 0:4 Trenčania dokonali obhajobu Double ziskom ligového primátu.

V júli 2015, FK AS Trenčín spoločne so ženským hádzanárskym tímom HK Štart Trenčín sa zlučujú a vytvárajú Asociáciu športov Trenčín. V priebehu sezóny 2015/2016 sa Asociácia rozrástla taktiež o tenisový, footgolfový, florbalový a bedmintonový klub.