Novinky - 14.09.2018 17:45

Nová posila v kabíne AS. Trenčín získal chorvátskeho stredopoliara

Zdroj: sita, youtube

Trenčín získal chorvátskeho stredopoliara Roguljiča
Rodák zo Splitu hral v minulosti aj v rakúskych mužstvách Admira Wacker Mödling a Red Bull Salzburg

Káder slovenského futbalového tímu AS Trenčín v najvyššej súťaži Fortuna lige rozšíril 22-ročný stredopoliar Ante Roguljič. Niekdajší mládežnícky reprezentant Chorvátska pôsobil dosiaľ naposledy v tíme FC Pafos v elitnej cyperskej lige. Rodák zo Splitu hral v minulosti aj v rakúskych mužstvách Admira Wacker Mödling a Red Bull Salzburg. Vo vlasti si obliekal dres Hajduku Split.

Roguljičovi sa zatiaľ v Trenčíne páči. "Môj prvý dojem po podpise zmluvy je veľmi dobrý. Chalani ma veľmi rýchlo prijali medzi seba, cítim sa skvelo. Absolvoval som už aj prvý tréning, všetko bolo v poriadku a som šťastný, že som tu. Do Trenčína som prišiel v pondelok, absolvoval som lekársku prehliadku, podpísal kontrakt a stretol som sa s novými spoluhráčmi. Sledoval som ako Trenčín vyradil v Európskej lige Feyenoord, čo iba potvrdilo, aký to je veľký klub. Rád hrám s loptou na kopačke a budem sa snažiť, aby som tímu čo najviac pomohol," uviedol ofenzívny stredopoliar pre ASTV.

S novou posilou je spokojný aj generálny riaditeľ AS Trenčín Róbert Rybníček. "Ante má za sebou veľmi zaujímavú minulosť v mládežníckych reprezentáciách Chorvátska. Patril medzi veľké nádeje chorvátskeho futbalu, ale asi príliš skoro prestúpil do klubu ako je Red Bull Salzburg. Veríme, že nie je neskoro pomôcť nasmerovať jeho kariéru správnym smerom. Už na prvých tréningoch ukázal svoje kvality. Ak bude zodpovedne pracovať, môže čoskoro zabojovať o miesto na ihrisku. Určite zvýši konkurenciu v mužstve, ktorá je pre nás dôležitá. Nastupovať môže nielen v strede poľa, ale aj na kraji ihriska," povedal Rybníček.


Ďakujeme za vaše názory