Novinky - 12.10.2018 16:20

Na papieri sú lichotivo silní, no hra tomu nezodpovedá

Zdroj: huste.tv

Futbalový Trenčín momentálne neprežíva vôbec dobré obdobie. V 10. kole Fortuna ligy vyšiel strelecky naprázdno, čo sa mu v lige nestalo od apríla 2017 (medzitým prehral na nulu v predkole EL s Yehudou a v Pohári s Medzevom), a o týždeň neskôr podľahol aj Michalovciam, ktoré sa ešte nedávno zmietali na chvoste ligového poradia. Sedemzápasová séria bez prehry sa tak veľmi rýchlo zmenila na trojzápasovú sériu prehier a vážnosť situácie si dobre uvedomujú aj pod Čakovým hradom.

​"Všetky tri stretnutia boli podobné. Nevedeli sme sa dostať cez kompaktnú stredovú a obrannú líniu našich súperov. Navyše, dopustili sme sa individuálnych chýb, ktoré nás stáli víťazstvá. Chýba nám ľahkosť a momentálne aj individuálna kvalita," sebakriticky pre klubový web hodnotil Peter Kleščík. Povinnosti v Európskej lige má pritom mužstvo už za sebou a trénerovi Ricardovi Monizovi je tak k dispozícii na domácej scéne plný káder. Ten navyše nevyzerá na papieri slabšie ako ten spred roka. Práve ten sa spomínal najmä po zápase s Podbrezovou. Minuloročné víťazstvo 8:1 a tohtoročná prehra 0:2 sú neporovnateľné výsledky.

"Rozhoduje sa na ihrisku. Nie na súpiske. Máme silu, ale posledné tri zápasy sme nezvládli. Musíme dať hlavy hore," povzbudzuje 30-ročný stopér. Po asociačnom termíne sa Trenčín vráti do ligovej akcie 20. októbra, kedy v Myjave privíta Nitru. O štyri dni neskôr bude v Pohári čeliť Skalici a ďalší víkend si sily zmeria s domácim Ružomberkom. Trenčianske zápasy dlhší čas patrili medzi duely, v ktorých boli góly istotou, hlavne tie v podaní AS. 19 mesiacov tento tím nevyšiel strelecky naprázdno a o túto šnúru prišiel až proti Podbrezovej. Stále však platí fakt, že bezgólová remíza sa pri ligovom vystúpení tohto tímu zrodila naposledy v septembri 2015 na pôde Slovana Bratislava.