Novinky - 31.05.2019 12:42

Spláchnu ligu dolu Váhom? Rozhodne posledný zápas

Zdroj: huste/sita

Futbalisti AS Trenčín budú mať v sobotu poslednú šancu na záchranu medzi elitou v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige. V utorňajšom prvom zápase baráže prehrali na štadióne druhého tímu II. ligy FK Poprad 0:2 a ich nevydarená sezóna môže vyústiť až do zostupu do nižšej súťaže. Odvetný duel v trenčianskom "domácom" prostredí na žilinskom štadióne tímu MŠK, ktorý sa hrá od 17.00 h, definitívne určí mužstvo, ktoré si vybojuje miestenku vo Fortuna lige 2019/2020.

Sleduj LIVE na HUSTE.TV!

"Od mája míňame jednu šancu za druhou na záchranu v lige. Máme pred sebou posledný zápas. Ďalšia možnosť už nebude. To hovorí za všetko," konštatuje pre oficiálny web tímu spod Čákovho hradu brankár Igor Šemrinec. Práve on bol pri obidvoch najväčších úspechoch doterajšej histórie klubu - zisku domáceho double v sezónach 2014/2015 a 2015/2016. Trenčania ešte aj začiatkom nedávno skončenej sezóny pôsobili dojmom mužstva, ktoré bude bojovať o najvyššie priečky. AS v bojoch o účasť v skupinovej fáze Európskej ligy postúpil až do záverečného play-off, pričom v 3. predkole vyradil slávny holandský Feyenoord Rotterdam (výhra 4:0 doma, remíza 1:1 vonku, pozn.). V priebehu súťažného ročníka však v Trenčíne postupne vystriedali štyroch trénerov, pričom záchranársku misiu dokončuje donedávna tréner FC Nitra Ivan Galád. V druhej najvyššej súťaži na Slovensku figurovali Trenčania zatiaľ naposledy ešte v sezóne 2010/2011.

"Budeme už musieť ísť do rizika, uvidíme, ako to vypáli. Výsledok 0:2 nie je dobrý, ale verím tomu, že sa ešte dáme dokopy a zabojujeme," konštatoval po prehre v prvom meraní síl kapitán Trenčína Peter Kleščík. "Sme ešte len v polovici cesty. Čaká nás zápas, na ktorý sa budeme snažiť dobre pripraviť a otočiť vývoj tejto baráže," nadviazal na jeho slová v krátkosti kouč Galád.

Iná nálada vládne v popradskom tábore. "Bielo-modrí orli" môžu spečatiť historický postup medzi slovenskú futbalovú elitu. Chýba im k tomu naozaj málo. Vďaka pravidlu o výhode streleného gólu na ihrisku súpera stačí dať zverencom Mareka Petruša jeden gól. V tom momente bude musieť "domáci" AS na udržanie sa streliť štyri góly. Prehnaný optimizmus FK Poprad však krotí tréner Marek Petruš, ktorého teší, že jeho zverenci doma neinkasovali. Očakáva, že mužstvo bude v Žiline dodržiavať jeho taktické pokyny, lebo vie, že "misky váh" sú mierne naklonené na ich stranu. "Šance vidím stále rovnaké pre oba tábory, možno 51 k 49 v náš prospech,“ povedal Petruš pre oficiálny web Popradčanov.

"Všetko je stále otvorené, hrá sa na umelej tráve. Osobne sa na zápas veľmi teším. Aj my máme technických hráčov a rozhodovať bude srdiečko. Favoritom je stále náš súper, ale hlava robí strašne veľa. My môžeme byť uvoľnení a urobíme maximum, čo bude v našich silách," myslí si pred odvetným duelom najväčšia hviezda Podtatrancov a bývalý reprezentant SR Stanislav Šesták.