Novinky - 02.06.2019 15:30

Trenčianska záchrana, popradský smútok. Nedopadlo to ako v americkom filme

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Tréner Ivan Galád splnil záchranársku misiu v slovenskom futbalovom klube AS Trenčín. Päťdesiatpäťročný Krupinčan začiatkom mája podpísal s 2-násobným slovenským šampiónom krátkodobý kontrakt do konca aktuálnej sezóny 2018/2019, keď vystriedal Nemca Matthiasa Kohlera. Cieľ znel jasne - udržať trenčianske mužstvo vo Fortuna lige aj pre budúci ročník 2019/2020.

Trenčanom ešte štvrťhodinu pred koncom sobotňajšieho odvetného zápasu baráže o účasť vo FL proti FK Poprad hrozilo, že po ôsmich rokoch opustia elitnú ligovú spoločnosť. Po utorňajšej prehre pod Tatrami (0:2) však napokon Trenčín vyhral 4:1 a zachránil sa v najvyššej súťaži. "Vyjadrím sa hlavne k tomu, že sme sa zachránili. Chcel by som, aby to patrilo všetkým ľuďom, ktorí v klube pracujú, všetkým Trenčanom, v prvom rade hráčom a realizačnému tímu," uviedol Galád na pozápasovej tlačovej konferencii.

"Ak som k tomu prispel mojim príchodom, tak sa teším. Verím, že v najbližších dňoch, mesiacoch a rokoch budú v Trenčíne krásne futbalové dni," doplnil niekdajší kouč reprezentačnej "dvadsaťjednotky", ktorý sa vyhol odpovedi na otázku týkajúcu sa jeho ďalšieho pôsobenia pod Čákovým hradom. Prezradil iba toľko, že od nedele si bude užívať dovolenku.

V popradskej družine zavládlo po prehre v barážovej odvete veľké sklamanie. Mužstvo okolo niekdajšieho slovenského reprezentanta a účastníka MS 2010 v JAR a ME 2016 vo Francúzsku Stanislava Šestáka bolo blízko k historickému úspechu. "Samozrejme, ťažko sa mi hľadajú slová po takomto výsledku. Ešte cez polčas sme mali nádej. Dali sme vytúžený gól, ktorý nás posúval ďalej v hre o postup. Myslím si, že o zápase rozhodol tretí inkasovaný zásah," poznamenal popradský kormidelník Marek Petruš.

"Trenčín dominoval, mal územnú prevahu a bol lepší v hre s loptou, ale už sa jeho hráčoch prejavovala nervozita, a práve tá 78. min rozhodla zápas. Ďalekonosná strela zapadla do našej siete a hneď na to sme dostali aj štvrtý gól, ktorý mužstvom otriasol. V závere sme ešte mali dve sľubné situácie. Bohužiaľ, Acosta sa zachoval sebecky a neprihral voľnému spoluhráčovi pred prázdnu bránku. Trenčínu a pánovi Galádovi blahoželám k udržaniu v súťaži. Bola to úspešná sezóna. Posunuli sme popradský futbal vyššie, ale na postup to nestačilo," doplnil Petruš.

Pre spomenutého Šestáka bol zápas pod Dubňom, kde v drese MŠK Žilina hrával tri roky, definitívne posledný v profesionálnej kariére. Veľmi túžil postúpiť s Popradom do najvyššej súťaže a v nej za Podtatrancov nastúpiť v symbolickom jednom zápase. "Prehrali sme 1:4 a nepostupujeme do ligy. Teraz ani nechcem veriť tomu, čo sa stalo. Bránili sme v podstate dobre, súper bol silnejší ´na lopte´, na tej umelej tráve to bolo ťažké. Dostať takýto tretí gól a vzápätí štvrtý, na to človek nevie, čo má povedať. Taký je život. Čo sa týka mňa a Popradu, uvidím, či tu ostanem, ako sa to všetko vyrieši, ako hráč však určite nie. Bola to krásna sezóna, žiaľ, nie s úspešným koncom ako v americkom filme. Futbal je taký, pre jedného šťastný, pre druhého smutný," podotkol Šesták pre klubový web.