Novinky - 30.07.2019 11:09

Trenčín opúšťa jeden z lídrov. Čo je za tým?

Zdroj: sita/huste

Fortunaligový futbalový klub AS Trenčín sa dohodol s holandským stredopoliarom Desleym Ubbinkom na ukončení spolupráce. Dvadsaťšesťročný rodák z Roosendaalu strávil po hradom Matúša Čáka necelé tri sezóny. Prišiel počas ročníka 2016/2017 a v 63 ligových dueloch dosiahol jedenásť gólov. Okrem toho si pripísal aj 9 štartov v Európskej lige. Informácie priniesol oficiálny web klubu AS Trenčín.

"Desley sa po svojom príchode do Trenčína stal dôležitou súčasťou nášho mužstva. Najmä v ročníku 2017/2018 odviedol skvelé služby a patril medzi najlepších hráčov súťaže. Strieľal góly a organizoval hru mužstva. Po zmenách v našom kádri a doplnení mužstva v strede poľa sa situácia vyvinula tak, že nebude dostávať dostatok priestoru, preto obe strany dospeli k dohode o predčasnom skončení kontraktu. Ďakujeme mu za všetko, čo odviedol pre AS Trenčín,“ uvádza sa v stanovisku klubu na oficiálnom webe Trenčanov.

Desley Ubbink pred príchodom do Trenčína pôsobil aj v Kazachstane. Zaujímavosťou je, že v oficiálnom kádri klubu na poste stredopoliara aktuálne figuruje jediný Slovák - odchovanec Dávid Machara, ostatní sú legionári.