Novinky - 29.06.2020 16:09

Nečakaný koniec! Hrnčár sa s Trenčínom o Európu nepobije

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Nestabilné obdobie vo viacerých kluboch doznieva a stále sme z času na čas vo futbale svedkami nečakaného odchodu. Jeden taký pripravil aj v našej lige AS Trenčín, ktorý záver sezóny absolvuje pod taktovkou dočasného kouča Juraja Ančica. Všetko aj napriek tomu, že od reštartu sezónu dokázal Norbert Hrnčár splniť cieľ, ktorý sa od neho očakával a svojich zverencov s obrovským prehľadom doviedol na prvé miesto nadstavbovej skupiny o udržanie sa. V praxi to znamená, že Trenčania počkajú na výsledok finále pohára a podľa toho ich čakajú už len posledné dve nadstavbové kolá alebo aj baráž o predkolo Európskej ligy.

Hrnčárovi, podobne ako jeho asistentovi Richardovi Högerovi, v posledný júnový deň končí zmluva a v klube bolo už dlhšie jasné, že sa v spolupráci pokračovať nebude. Správy priniesol klubový web. Futbalisti spod Čákovho hradu pritom v jarnej časti vyhrali päť zo siedmich zápasov. V nadstavbe sú zatiaľ stopercentní a výhry 4:0 nad Pohroním, 3:2 nad Zlatými Moravcami a 3:1 nad Senicou ich usadili na definitívnom siedmom mieste fortunaligového poradia. Posledným Hrnčárovým zápasom tak bolo stretnutie proti Senici, ktoré jeho mužstvo vyhralo rozdielom dvoch gólov, hoci už po polčase viedlo rozdielom triedy.

​Nadstavbu má dotiahnuť tréner Ančic a zvyšok jeho realizačného tímu ostane nezmenený. V médiách sa napriek tomu veselo špekuluje o budúcom mužovi na lavičke. Horúcim kandidátom má byť Belgičan Stijn Vreven, ktorý v minulosti viedol Bredu či Lokeren. V spoločnosti majiteľa klubu Tschena La Linga sa bol osobne pozrieť na druhom nadstavbovom kole, v ktorom Trenčania pokorili Vion. Aj v tomto prípade viedli o tri góly a súper následne dokázal manko znížiť.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora